Düşler ve Umutlar Dizi Konusu

'Popüler Diziler' forumunda Yasemin tarafından 18 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Düşler ve umutlar dizisinin konusu  Fox tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan dizi Düşler Ve Umutlar konusu şöyledir;

  Düşler ve umutlar dizisi Charles Dickens’ın unutulmaz romanı Oliver Twist’in diziye uyarlamasıdır. Oliver Twist yetimhanede büyür, sorun çıkarıcı olarak görüldüğü için oradan bir işyerine verilir, çok büyük zorluklar içinde yaşam mücadelesini sürdürür. Hırsızlar çetesine bulaşır, kötü insanlarla tanışır, iyi insanlarla tanışır…

  Şefik Toker köklü bir aileden gelen zengin biridir. Tuncay ve Baran adında iki oğlu vardır. Büyük oğlu Tuncay çok başarılı birisi, küçük oğlu Baran ise onun bu başarılarını kıskanan bir çocuk olarak büyür. Tuncay Defne ile evlenir, bir süre sonra karısı hamile kalır. Ancak küçük Yusuf dünyaya geldiğinde babası ölmüş, annesi Defne ise meçhul bir cinayete kurban gitmiş ve son nefesini vermek üzeredir. Aslında Defne’yi öldüren Baran’dan başkası değildir.

  Bebeği yol kenarında Hicran ve kocası Cabir bulurlar. İkisi bir çocuk yurdunu işletmektedirler, çocuğa da Yusuf adını verip yurda alırlar. Yusuf’u dayak ve şiddet altında, sevgisiz bir şekilde büyütürler. Çocuk yedi yaşına geldiğinde yurttan kaçıp hırsızların çetesine bulaşır.

  Hırsızların lideri Musa’dır. Yusuf orada Musa’nın bir numaralı adamı olan Çakı ve onun sevgilisi Asya ile tanışır. Bu sırada amcası Baran da mirası paylaşmak istemediğinden Yusuf’u aramaktadır. Yusuf hırsızların içerisinde kapkaç yapmaya zorlanır. Ancak küçük çocuk bu yolun yolcusu olmak istemez. Hırsızlardan kaçmak istemektedir. Bu sırada onu arayan dedesi Şefik Toker ile karşılaşan Yusuf kısa süreliğine huzur bulsa da zorluklar peşini bırakmamaktadır.

  Düşler Ve Umutlar Dizi Oyuncuları
   


Yükleniyor...