Dünyanın Sonuna 50 Ay Kaldı!..

Dünyanın Sonuna 50 Ay Kaldı!..
Alman bilim adamı Prof. Rössler'e göre, CERN Araştırma Merkezi'nde yapılacak deneyde ortaya çıkacak olan suni kara delik, 50 ay içinde dünyayı yok edecek.

Almanya'nın Tübingen Üniversitesi profesörü Otto E. Rössler, İsviçre'nin Cenevre kentindeki CERN Araştırma Merkezi'nde bu yılın haziran ayında yapılacak deneyde yaratılacak suni kara deliğin, 50 ay içinde dünyayı yok edeceğini savundu. İsviçreli bilim adamları, 27 kilometre uzunluğunda çember şeklindeki tünelde maddenin yapısını anlamak için proton demetlerini vakum altında ışık hızına yakın bir hızda çarpıştıracaklar. Her saniyede 600 milyon çarpışma meydana gelecek.

EN YÜKSEK ÇARPIŞMA ENERJİSİ

Sistem, süper iletken teknolojisi kullanarak mutlak sıfırın hemen üstünde -271 derecede çalışacak. Bu, dünyada erişilmiş en yüksek çarpışma enerjisi olacak. Bilim adamları bu sayede, maddeyle ilgili bugüne kadar bilinmeyenleri gün ışığına çıkarmayı umuyor. İşte bu deneyler sırasında oluşacak kara deliklerin kontrolden çıkabileceği iddiasını ortaya atan Prof. Dr. Rössler, bütün insanlığın büyük bir tehlike altında olduğunu söyledi. Bild gazetesine konuşan Rössler, "Eğer kara delik dengede tutulamazsa, hesaplamalarıma göre 50 ay içinde dünyamızı yutacak: Dünyanın ağırlığı minicik bir noktada yoğunlaşacak" dedi.
 
Valla ben artık bu tarz haberlere kulaklarımı tıkadım çünkü en son şubat 2008 de dünyaya bir göktaşı düşecekti hala düşecek...
 
Valla ben artık bu tarz haberlere kulaklarımı tıkadım çünkü en son şubat 2008 de dünyaya bir göktaşı düşecekti hala düşecek...
Ama onlar bi varsayım değil hurafe gibi bişiydi Cern projesinin katkıları elbette olucak deney gerçekleştiğinde ama bazı prof.lar yan etkileri olabileceği iddaa ediyo ama cern yetkilileri aynı kanıda değiller dünyaya zarar vermicek şekilde tasarlamışlar..Bence güzel bi deney olucak..
 
[frame="2 80"]Böle bir olayı duydum ama yinede CENABIA ALLAH ın bileceği bişi.Emeğine sağlık Jeeny [/frame] :f51: :(
 
inş. böyle bişi olmaz her bilimadamı kendisine göre hesaplarla farklı farklı seyledr çıkarıyor.
paylaşımın için saol jeeny ...
 
Üst