Dünyanın En Gizemli Yerleri ,

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 1 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Dünyanın En Gizemli Yerleri,Dünyanın En Gizemli Yeri neresidir,
  Dünyanın En Gizemli Yeri,51.Bölge neresidir,

  51. Bölge,

  [​IMG]

  51. Bölge, Las Vegasin 153 km. kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnan'dan ise biraz daha büyüktür. Bu bölgede çekilen fotoğraflar, 51. Bölgenin yalnızca birkaç hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluştuğunu gösterse de, bir çok insan, orada, yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğunu bilmektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]
  BU ALANI ZİYARET ETMEDEKİ TEHLİKELER NELERDİR?

  En büyük tehlike, tellerle çevrilmemiş askerî alandan dikkatsizce geçmektir. eğer geçerseniz, hemen yakalanır ve binlerce dolar para cezası ödersiniz. Yolun sınıra yaklaştığı her nokta, "GEÇİLMEZ ! ASKERİ BÖLGEDİR ! YASAK ALAN!" levhalarıyla açıkça belirtilmiştir. Sınırın yönünden emin olmadan dikkatsizce yürümek, yanlıştır. Levhalar görülemediği için gece yürüyüş yapmak, tehlikelidir. başka bir tehlike de, araba kullanırken, aracınızın ıssız, çamurlu yola saplanıp kalmasıdır. Kuma saplanıp suyunuzun bitmesi, öldürücü olabilir.

  51. Bölge, yıllarca ordunun U-2, SR-71 ve F117A Hayalet Uçak gibi çok gizli hava araçlarının test sahası olarak kullanılmıştır. Son yıllarda, 51. Bölgenin hemen güneyinde, Papoose Dry Lake yakınında yer alan ve S4 Bölgesi olarak bilinen yerde, ele geçirilen uzaylı araçlarının tekrar işlemden geçirilerek test uçuşlarına çıkarıldıklarına dair çok ciddi kanıtlar vardır.

  [​IMG]
  ZİYARETÇİLER, NEREYE GİDİYOR?

  Las Vegas'tan 130 mil kadar uzaklıkta, ıssız Nevada Otoyolu 375'te, Mile Marker LN 29.5'te, yöreden bir çiftçi tarafından kullanılan tek bir posta kutusu vardır. Black Mail Box (siyah posta kutusu [ şimdilerde beyaz]), bu geniş otobandaki tek sınır noktası olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafı olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Etrafa, "Girilmez" ve "Güvenlik güçleri, girenleri öldürme yetkisine sahiptir." yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf, güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan, bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.

  Sınıra yakın olan kamu alanında, 51. Bölgeyi uzaktan görebilen iki görüş noktası bulunmaktadır: Bunlar, White Sides ve bir ziyaretçinin yasal olarak görebildiği bir hava kuvvetleri üssü bulunan Freedom Ridge'dir. Belli bir uzaklıktan, Tibakoo Peak Dağı'ndan, hâlâ üssü görebilirsiniz. Fakat ıssız , çamurlu bir yolda bir-bir buçuk saatlik yorucu bir yolculuğu göze almalısınız.

  51. BÖLGE ve UFO'LARLA İLGİSİ

  Bu bölge, test uçuşlarının yapıldığı UFO gözlemleriyle doludur. Evet, 51. Bölge'de, başta 1947 Roswell'de düşen UFO enkazı olmak üzere, birçok olayda ele geçen UFO enkazları -ki bunların en az 9 tane olduğu söylenmekte- bölgedeki yeraltı hangarlarında tutulmakta ve bunlar üzerinde bilimsel ve teknolojik amaçlı araştırmalar yapılmaktadır.

  Bob Lazar, askeri yetkililer tarafından Los Alamos'tan 51. Bölge'deki S-4 denilen bir alanda, Groom Lake'nin güneyindeki Papoose Lake'de bir askerî üste, dünya dışı kaynaklı uçan cisimlerin teknolojisi ve propulsion sistemlerini çözmesi için getirilen bilim adamlarından biridir. Lazar dediğine göre, kendisi ele geçmiş olan bir UFO'nun reverse engineer "tersine mühendislik" ile ilgili kısmında çalışmış, fakat orada bulunduğu süre içinde hiç dünya dışı varlıkla karşılaşmamıştır.

  Lazar'ın iddia ettiği eğitimsel belgeler, kesinlikle doğrulanmış ve üstte çalıştığı, vergi ve maaş bildirisinden de doğrulanmıştır. Lazar'ın bu konuda 1989 yılında, kendini basın ve televizyonlar aracılığıyla deşifre etmesinin nedeni, öldürülme korkusundandır. Çünkü kendisi, en yakın arkadaşına çalıştığı gizli projeleri anlatmış ve bir gece arkadaşıyla birlikte 51.Bölge'nin etrafında gizlenerek, arkadaşına gece 03'ten sonra talim yapan UFO'ları izlerken, güvenlik timlerine yakalanmışlar ve 3 gün - 3 gece boyunca sorguya çekilmişlerdir. Öldürülme korkusuna kapılan Lazar, çareyi kendini deşifre etmekte bulmuş ve ilk önce Las Vegas TV'den ünlü programcı George Knapp olmak üzere, CNN Larry King de dahil birçok Kanala çıkmıştır.

  Lazar'ın bu akıllı davranışı, hem hayatının kurtulmasını, hem de Amerika'nın yıllardır tüm dünyadan gizlediği 51. Bölge'nin deşifre olmasını sağlamıştır. Lazar, iddialarını ilk olarak televizyon röportajlarında yaptığı için, birçok meraklı kişi, uçan uzay araçlarının, UFO'ların parıltısını yakalamak için üsse en yakın kamu alanlarına gelmeye başlamışlar. Birçok insan, burada UFO gözlemlemiş ve hatta bazıları manevralar yapan bu ışıklı cisimleri filme almayı başarmıştır.. Bu görüntüler, dünya televizyonlarında birçok belgeselde gösterilmiştir. (Türkiye'de de UFO Gerçeği programlarında da bu görüntülere yer verilmiştir.)
  __________________________

  Roraima Dağı, Dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Amazon ormanlarından gökyüzüne doğru fırlayan ve sanki bir el tarafından yapıldığı izlenimi veren kuvars dağ, sakladığı gizemleriyle kayıp dünya olarak adlandırılıyor.

  Brezilya ve Venezuela arasında bulunan Roraima Dağı, dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

  Amazon ormanlarının ortasından fırlayan ve bulutların üzerine çıkan 2 bin 770 metre yüksekliğindeki Roraima Dağı, bilimadamları tarafından 'kayıp dünya' olarak adlandırılıyor.

  Son derece sert kuvars taşından oluşan bu ilginç dağ bir mimarın elinden çıkmış görüntüsü veriyor. Bu görüntü yüzünden yerliler, uzun süre bu dağı burada yaşayan insanların yapmış olabileceği düşündü. Ancak bu tezi doğrulayacak bir bulguya rastlanmadı.

  Bu sarp ve çıkılması çok zor olan dağın sadece görünümü değil zirvedeki esrarengiz coğrafi farklılıkları da bir türlü çözülemedi.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Dağın tepesinde çok sayıda şelale bulunuyor. Bu kadar sert bir dağda çok sayıda şelale bulunması bilim adamları tarafından tuhaf karşılanıyor. Başka yerde göremeyeceğiniz canlılar var.

  Bazı yerleri saf granitten olan Roraima Dağı sadece kendi görüntüsüyle değil üzerinde yaşayan canılarla da şaşırtıyor. Dünyanın en küçük kurbağası bu dağın zirvesinde yaşıyor.

  Ayrıca dağda yaşayan bitki ve hayvanları buradan başka yerde görmek mümkün değil.
  _______________________
   
Yükleniyor...