Dudak çatlaması nasıl tedavi edilir

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Dudak çatlaması tedavisi nasıl olur


  Özellikle Bayanların bir çoğunda kış aylarında sıklıkla görünen Dudak çatlaması nasıl önlenir,Dudak çatlaması nasıl tedavi edilir.Dudak kuruması hemen hemen herkesin özelliklede bayanların ortak sorunlarından birisidir.Peki dudaklardaki kurluğu çatlakları nasıl tedavi edebiliriz bu sorunuzun cevabını aşağıda bulabilirsiniz..

  Öncelikle küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum Dudak larınızın çatlamasını önlemek için sürekli nemlendirici sürebilirsiniz bu sayede dudaklarınız kurumayacak ve çatlamayacaktır.

  Dudaklarda Ancak bu kuruluk rahatsızlık verdiğinde ıslatmak, kanama, yara ve uçuklara neden olur.Hatta bir de bunun üzerine ruj sürüldüğünde daha da kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Bunun için size bir önerimiz olacak sabahları dişinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı iyice temizleyin ve dudaklarınızı tahriş etmeyecek şekilde fırçalayın, masaj yapın. Bu işlemin ardından da bir nemlendiriciyi dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızın ölü hücrelerini temizleyecek ve rujunuzu rahatça uygulayabileceksiniz.Göreceksiniz ki bu sorun ortadan kalkmış olacak.

  [​IMG]
   
 2. Cevap: Dudak çatlaması nasıl tedavi edilir

  Çok faydalı bilgiler teşekkürler yasemin...
   
Yükleniyor...