Dostluk

Sana gitme demeyeceğim/ Gene de sen bilirsin…

Sana o gece ayrılırken böyle seslenmiştim hatırında mı? Şimdi sensiz ve sessiz bu şehirde dolaşıyorum tüm yalnızlığımla… Seninle ilk defa nerede konuşmuştuk? Zaman ve tarih kavramını yitirdiğim şu günlerde pek hatırlamıyorum. Seninle konuştukça ne çok ısınmıştık birbirimize. Dostluğun, arkadaşlığın ne çok ayırtına varmıştık. Aynı şeyleri düşünmekten, hayata aynı açıdan bakmanın lezzetini paylaşmıştık saatlerce… Bir akşam yaşamdan, yitip giden bizden çok şeyimizi alan aşklarımızdan, gelecekten ve şiirden konuşmuştuk sabahlara dek… Konuştukça ne çok benzemiştik birbirimize. Ne çok istiyorduk dostluğu, kardeşliği, yalınlığı değil mi?

Yaşamı güzelleştirmek için yaşadığımız yeryüzünü, aşkın yüzü yapıncaya değin çalışacaktık öyle sözleşmiştik seninle. Yaşadığımız çağı sevgi kurtaracaktı ve her şey bir insanı sevmekle başlayacaktı değil mi?

Beraber dinlediğimiz, okuduğumuz ne çok şiir vardı. Bizi başkalarından farklı kılan, umutlu yürekli ve bir o kadar da hüzünlü şiirler. Hüzünlü olan her şey bize aitti sanki… Şairin dediği gibi “ Hüzün ki en çok yakışandır bize / ve en çok anladığımız” Bu dizeler ne çok uyuyordu bize değil mi?

Hüzün, hayatı anlamlandıran duyguların en keskini şarkılarda, romanlarda, türkülerde hep hüzün… “ Elde var hüzün”

Giderken hava soğuktu ve yağmur yağıyordu çok hafif. Sana kaybolana dek el salladım hiç yorulmadan. O gün hasta mıydın? Sesin ve duruşun çok cansızdı. Şen kahkahaların kenti ayağa kaldırmıyordu. Kendine iyi bak dostum. Yüreğim ve tüm iyi niyetlerim seninle beraber.

Güzel günlerde beraber olmak dileğiyle…

hoşçakal
 
Hüzün, hayatı anlamlandıran duyguların en keskini şarkılarda, romanlarda, türkülerde hep hüzün… “ Elde var hüzün”

Bu Güzel paylaşım için çok tşkler Belinay
 
dostu sadece bulunduğu şehirden ayrılmış anladığım kadarı ile dostluğunu bitirmiyor yani. Gitmiyor. Yoksa ben mi yanlış anlıyorum
 
dostluk adına çok güzel bir paylaşımdı emeğine yüreğine sağlık BELİNAY
okurken hemen aklıma şu sözler geldi.Sokrates'e öğrencileri sormuş: Dostluk nedir? Sokrates de onlara su yanıtı vermiş: "Çocukluğumdan beri arzuladığım bir şey vardır. Kimi insan atları olsun ister, kimi insan köpekleri! Kimisi altını,kimisi de şan şerefi; bense bir dostum olsun isterim!"
güzel günlerde güzel dostlarla olmak dileğiyle
 
Paylaşım için teşekkürler Belinaycım dostluğun kıymetini bilenlere güzel bir yazıydı
 
Hüzün, hayatı anlamlandıran duyguların en keskini şarkılarda, romanlarda, türkülerde hep hüzün… “ Elde var hüzün”

Güzel paylaşım için tşkler BELİNAY yüreğine sağlık
 
Dostlukla arkadaşlık arasında ki farkı ancak paylaşımlarda anlarız...

Çok güzel bir anlatım Ellerinize saglık Belinay
 
[CELL="filter:;"] Çok Güzel Bir Çalışma Daha Bı da Harika olmuş Emeğine Sağlık Belinay.


Hüzün, hayatı anlamlandıran duyguların en keskini şarkılarda, romanlarda, türkülerde hep hüzün… “ Elde var hüzün”[/ALIGN][/CELL]
[/ALIGN]
 
Üst