Dört Çekirdekli İşlemci

Bilgisayar, dört çekirdekli islemci, islemci, islemci fiyatlari, q35 express

Intel’in dört çekirdekli işlemcisi piyasaya çıktı! Bozuk bilgisayar, uzaktan tamir edilebilecek.

Intel, işletmeler ve bilişim teknolojisi sektörü için masaüstü bilgisayarların güvenlik sistemlerini daha da güçlendiren, korsan saldırılara, virüs ataklarına ve diğer tehditlere karşı daha iyi koruma sağlayan yeni Intel® vProtm işlemci teknolojisini tanıtırken, çok işlemcili (MP) sunucular için özel olarak tasarlanan endüstrinin ilk dört çekirdekli işlemcilerini piyasaya çıkardı.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Intel vPro işlemci teknolojisi, yeni Intel® Coretm 2 Duo işlemci, Intel® Q35 Express yonga seti ve birçok teknolojik inovasyon sayesinde masaüstü bilgisayarlar için güvenlik ve yönetim becerisini bir araya getiriyor. Bunların arasında daha önceleri yapılması mümkün olmayan işler de yer alıyor. Örneğin işletim sistemi çökmüş ya da sabit diski çalışmayan bir bilgisayarı uzaktan ayağa kaldırmak ve tamir etmek artık mümkün oluyor. Intel vPro işlemci teknolojisi, hem para hem
de zaman kaybına neden olan zorunlu masa başı ziyaretlerini azaltıyor ve bilgisayarları istendiği zaman güvenli bir şekilde uzaktan açıp kapatma imkanı sunarak, enerji tasarrufu sağlıyor. Bu da işletmelere maliyetlerini azaltma fırsatı sunuyor.

Kod adı Weybridge olan en son Intel vPro işlemci teknolojisinde yer alan diğer güvenlik özelliklerinin arasında yazılım tabanlı saldırıları, virüs ataklarını ve benzeri diğer tehlikeleri filtrelemek ve bunlardan korunmak da yer alıyor. Intel® Trusted Execution Teknolojisi (TXT), ürün ile birlikte gelen yepyeni bir teknoloji. Intel TXT, sanallaştırılmış ortamlardaki verilerin bile korunmasını sağlıyor. Yeni nesil Intel® AMT-Active Management Teknolojisi ise bilgisayar yönetimini en üst noktaya taşıyor.

Intel® AMT, işletim sistemi çökmüş ya da kapalı bilgisayarların bile envanter bilgilerine ulaşılmasını ve tamir edilmesini sağlıyor.

YENİ DÖRT ÇEKİRDEKLİ XEON 7300 SERİSİ
Intel’in endüstri standardı ilk dört çekirdekli işlemcileri, genel olarak sunucu konsolidasyonu, veritabanı kullanımı, kurumsal kaynak planlama ve iş zekası gibi sanal ortamlarda yüksek performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik gerektiren uygulamaları çalıştıran çok işlemcili sunuculara yönelik olarak geliştirildi. Quad-Core Xeon® 7300 serisine ait altı yeni işlemci, Intel’in önceki kuşak çift çekirdekli ürünlerine göre iki katı performans sağlarken, verimli enerji kullanımı sayesinde watt başına
sağladığı performansı da üçe katlıyor.

Son teknolojinin ürünü söz konusu sunucuların Intel Core Mikromimarisi ile dört çekirdekli işlemci performansının yanı sıra Intel Sanallaştırma Teknolojisi’nin (Intel Virtualization Technology) nimetlerinden yararlanmasını sağlayan Intel, müşterilere sanallaştırma ve sunucu konsolidasyonu için ideal bir platform sunuyor.

İki katı daha fazla çekirdeğin yanı sıra Intel’in önceki çok işlemcili platformlarına göre dört kat daha fazla bellek kapasitesi sunan 7300 serisi ve Intel 7300 yonga seti, çok yüksek konsolidasyon oranları sayesinde alan, güç ve operasyon maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.
 
Üst