Doğum kusurlarını azaltmak için

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Doğum kusurlarını azaltabilmek için bunlara dikkat
  Doğum kusurlarını azaltabilmek
  Doğum Sonrası kusurlar

  Birçok doğum kusurunun neden kaynaklandığı sır olarak kalırken, doktorlar birçoğunun nedenini ve bu kusurları nasıl önleyeceklerini buldular.
  [​IMG]
  HealthDay News’te yer alan habere göre, Minnesota Sağlık Departmanı, bu konuda hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde alınabilecek önlemleri açıklıyor:


  1. Yüksek oranda folat içeren ya da folik asit bakımından zengin yiyecekler tüketin. Folik asit eksikliği nörol tüp defekti isimli bir çeşit doğum kusuruna yol açabiliyor. Bunu önlemek için, sağlıklı beslenme seçenekleri olarak yeşil yapraklı sebzeler, kuru fasulye, portakal ve portakal suyu ve güçlendirilmiş ekmek, pasta ve tahıllar yemeniz gerekiyor.

  2. Hamile kalmadan önce ve hamileliğiniz süresince, her gün en az 400 mcg (mikrogram) folik asit içeren bir multivitamin kullanın.


  3. Hamile kalmadan önce check-up için doktora gidin ve hamileliğiniz boyunca da düzenli olarak doktor kontrolünden geçin.


  4. Hamileliğiniz süresince kullandığınız ilaçların güvenilir olduğundan emin olun. Bu konuda tereddütünüz varsa, doktorunuza sorun.