Dodge Viper

'Resimli Konular' forumunda Pardus tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Chrysler'ın ürettiği en hızlı otomobil olan efsanevi Dodge Viper, sahneye veda ediyor. Karşınızda tüm Dodge Viper'lar!

  Öncelikle isminden başlayalım: Viper, yani Engerek yılanı. Bilinen en tehlikeli, en hızlı ve kesinlikle en ölümcül yılanlardan biri. Amerikalı üretici Chrysler, Dodge Viper adındaki efsanevi modeli 1992 yılında tanıttı. 10 silindirli motorla donatılmış Viper, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli süper spor otomobilleri arasına girdi. Pek çok filmde, video oyununda ve hatta kliplerde başrol oynadı.

  Maalesef başlangıcı olan her şeyin sonu vardır. Ekonomik açıdan pek de parlak günler geçirmeyen Chrysler, Dodge Viper'ın üretimine son verme kararı aldı. Bununla birlikte Dodge Viper, otomobil severlerin gönlünde sonsuza dek yaşayacak bir üne sahip. 1992'den 2010'a tüm Dodge Viper'ları inceleyelim.

  1989'da test edilen ilk prototipten sonra, otomobil gazetecilerinin ilgisi bu otomobile çekildi. İsmi hakkında pek çok söylenti vardı: Cobra, Storm (Fırtına) ve birçok çarpıcı isim. Sonunda Viper ismine karar verildi. 1992-1995 arasında üretilen ilk nesil Viper, 400 beygirlik güce ve 6 kademeli şanzımana sahipti. Saatte 270 kilometre hıza çıkabilen Viper, 311 kiloluk inanılmaz bir motora sahipti. Bu motor ona, 100 kilometreye 4.6 saniyede ulaşma gücü veriyordu.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Dodge Viper
 1. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  996
 2. YAREN
  Yanıt:
  4
  Gösterim:
  1,970