Diyet içeceklerdeki tehlikeye dikkat

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 4 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Diyet içeceklerdeki tehlikeye dikkat
  Diyet içeceklerdeki tehlikeye dikkat Edin
  Diyet içeceklerdeki tehlike

  [​IMG]

  Diyet içeceklerdeki tehlikeye dikkat

  Uzmanlar diyet içeceklerin kalorisinin az olduğunu ancak iştahı açtığı konusunda uyarıyor.

  On yıl süren ve 500 insan üzerinde yapılan çalışmaya göre düşük kalorili içecekler az miktarlarda tüketilse bile kullananların bel ölçüsünün kalınlaştığı görüldü. Bir diabet konferansında açıklanan bilgiye göre; günde bir ya da daha fazla asitli içecek tüketenlerin bel ölçüsü tüketmeyenlere göre 5 kat daha fazla genişledi.

  Amerikalı araştırmacılar susuzluğunu gidermek için su yerine diyet içecek tercih edenlerin araştırma sonuçlarının dramatik boyutta olduğunu söylüyor. Yine de diyet içeceklerin tam şekerli, diyet olmayan içeceklere göre daha az zararlı olduğu da belirtildi. Texas Üniversitesi'nden Profesör Helen Hazuda diyet içeceklerin içindeki yapay tatlandırıcıların beyindeki iştahla ilgili bir bölüme zarar verdiğini söyledi.

  "ABUR CUBUR REKLAMLARI YASAKLANSIN"

  Profesör Hazuda televizyondaki abur cubur türü yiyeceklerin de zararına değinerek bu reklamların çocuklardaki yeme isteğini sağlıksız bir biçimde arttırdığını
  ve araştırmaların da bunu doğruladığını söyledi.

  Prof. Hazuda 6-13 yaş arası çocuklara yüksek yağ, karbonhidrat içeren yiyeceklerin reklamı gösterildiğinde bu yiyeceklere aşırı derecede yöneldikleri açıkladı.

  Bu durum özellikle çok fazla televizyon izleyen çocukları etkiliyor. Bu çocuklar salata, sebze yerine devamlı olarak hamburger ve patates kızartmasını tercih ediyor.

   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Diyet içeceklerdeki tehlikeye
 1. dila_
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  661
 2. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  376
 3. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  351
 4. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  185