Dispute Finder Arama Motoru

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 21 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. İnternet dünyasında, televizyonda ve gazetelerde okuduğunuz veya izlediğiniz bir haber yada yazı ne kadar doğru bunu hiç düşündünüz mü?
  Hayatınızda benimsediğiniz düşüncelerin aksini merak ettiniz mi?
  İşte bunun gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir adres..
  [​IMG]
  Herhangi bir iddia ile karşılaştığınızda doğruluğundan emin olmak için, Intel’in yeni hizmeti ile internette aksi iddia ediliyor mu diye bakabileceğiz.

  Intel şirketinin yeni başlattığı hizmet, herhangi bir iddianın aksinin varolup varolmadığını, internet dünyasında kontrol edip, buluyor.

  Berkeley Üniversitesi’ndeki Intel araştırmacılarının hazırladığı Dispute Finder adlı arama motoru, sayfasındaki boş satıra cümle olarak yazdığınız iddianın, aksinin dile getirildiği bağlantıları sıralıyor. Arama motorunun veri tabanının kullanıcıların girdileri ile de büyüyeceği belirtildi. Intel araştırmacılarından Robert Ennals, yeni arama motorunu kurma nedenlerini, ''Bir internet sitesinde bir şey okuyorsunuz ve bunun madalyonun sadece bir yüzü olduğunu fark edemiyorsunuz'' diyerek açıkladı.

  Yeni arama motoru adresine Buradan ulaşılabiliyor.
    2. Cevap: Dispute Finder Arama Motoru

  Artık sürekli farklı arama motoru haberleri gelmeye başladı..Artık google ın işi zorlaşmaya başladı.Artık herkes bu pastadan pay alma çabasında...
    3. Cevap: Dispute Finder Arama Motoru

  Evet çoğaldı bu tür siteler ama ben googleden kolay kolay vazgeçemiyorum. Eminim birçok kişi aynıdır. Bu durmda pastadan en çok payı yine google alıyor gibi.