david gilmour kimdir,david gilmour biyografi

'Biyografi' forumunda Büsra tarafından 11 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. david gilmour kimdir
  david gilmour biyografi
  david gilmour

  David Jon Gilmour,
  CBE (d. 6 Mart 1946) İngiliz rock topluluğu Pink Floyd' un gitaristi ve solistidir. 13 yaşındayken komşuları tarafından hediye edilen bir klasik gitar ile yolculuk başladı. Çevresinde mükemmel ritm duygusu ve gitara olan hakimiyeti ile dikkat çekiyordu.
  Pink Floyd'a katılmadan önce Paris'e giderek kurduğu toplulukla Avrupa turu yaptı. Fransızcası iyiydi ve müziğin yanısıra Paris'te erkek model olarak çalıştı.
  Roger Waters'ın gruptan ayrılmasından sonra yayınlanan The Division Bell albümünde Gilmour' ın tarzını anlamak mümkündür. Aynı zamanda David Gilmour, About Face ve On An Island adında üç solo albümü bulunmaktadır.İlk prodüktörlüğünü 1973'te Unicorn adlı gruba yapmıştır.
  David'in en önemli hobisi uçmak; bunun dışında model uçak ve enstrüman koleksiyonculuğu ile ilgileniyor ve çeşitli havacılık gösterilerine katılıyor.Çift motorlu uçaklar,helikopterler,jetler için ehliyeti var.Bunun yanı sıra çok pahalı bir gitar arşivine sahip olan Gilmour Fender Stratocaster'in 001 seri numaralı gitarına sahiptir.1986 yılında evlendiği Ginger Gilmour'dan 1990 yılında ayrıldı.29 Temmuz 1994'te Polly Samson'la evlendi.3' ü eski eşinden olmak üzere 7 çocuk babasıdır.

  Solo Çalışmaları
  Jokers Wild
  David Gilmour (1978)
  About Face (1984)
  On An Island (2006)
  David Gilmour at Hammersmith Odean

   
Yükleniyor...