Danimarkanın Turistik Yerleri

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 24 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Danimarkanın Turistik Yerleri Hakkında Bilgi  Danimarka kültürel ve tarihi olarak pek çok mekana sahiptir. Danimarka’da görülecek yerleri önde gelen şehirlerine göre inceleyebiliriz.

  Aalborg:

  Bu şehir Danimarka’nın 4. büyük şehridir. Şehir, Danimarka’nın önemli ticaret merkezlerinden biridir ve endüstriyel alanda da oldukça gelişmiştir. Aalborg kenti, aynı zamanda 300’den fazla restoranı sebebiyle de “Kuzeyin Küçük Paris’i” olarak da bilinir.

  Kopenhag:

  Kopenhag, Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerindendir. Danimarka’nın başkenti olan bu şehirde çoğunun tarihi 17. yüzyıla kadar uzanan kilise, saray, kale ve diğer kraliyet yapıları bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda alışveriş merkezi, restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır. Kopenhag’da gezebileceğiniz 50’den fazla müze bulunmaktadır. Şehirde kültürel etkinlikler için çok sayıda tiyatro ve gece eğlenmek için ise yine bir o kadar çok sayıda bar ve gece klubü bulunmaktadır. Kopenhag, tüm bu sebeplerle, 1996’da Avrupa’nın kültür başkenti ilan edilmiştir.

  Aarhus:

  Aarhus Danimarka’nın ikinci büyük şehridir. Aarhus, Danimarka’nın müzik merkezi olarak anılır. Şehirde her sene yüzlerce opera, dans gösterileri ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu nedenle de pek çok sanat galerisi ve konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

  Odense:

  Odense, Danimarka’nın 3. büyük şehridir. Funen Adaları’nda yer alır. Bu şehirdeki Funen Sanat Müzesi ise Kopenhag dışında müzelerin içinde en iyisidir.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Danimarkanın Turistik Yerleri
 1. Ezlem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,065
 2. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,150
 3. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,216
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  753