Danimarkanın Gezilecek Yerleri

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 22 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Danimarkanın Gezilecek Yerleri Hakkında Bilgi


  Danimarka dünyadaki en gelişmiş ülkelerden biri. Bunun yanında tarihi ve doğa güzellijleriyle de seyahatseverlere uygun bir ortam sunuyor.

  Aalborg:

  Bu şehir Danimarka’nın 4. büyük şehridir. Şehir, Danimarka’nın önemli ticaret merkezlerinden biridir ve endüstriyel alanda da oldukça gelişmiştir. Aalborg kenti, aynı zamanda 300’den fazla restoranı sebebiyle de “Kuzeyin Küçük Paris’i” olarak da bilinir.

  Kopenhag, Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerindendir. Danimarka’nın başkenti olan bu şehirde çoğunun tarihi 17. yüzyıla kadar uzanan kilise, saray, kale ve diğer kraliyet yapıları bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda alışveriş merkezi, restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.


  Aarhus:

  Aarhus Danimarka’nın ikinci büyük şehridir. Aarhus, Danimarka’nın müzik merkezi olarak anılır. Şehirde her sene yüzlerce opera, dans gösterileri ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu nedenle de pek çok sanat galerisi ve konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

  Odense:

  Odense, Danimarka’nın 3. büyük şehridir. Funen Adaları’nda yer alır. Bu şehirdeki Funen Sanat Müzesi ise Kopenhag dışında müzelerin içinde en iyisidir.
   


Yükleniyor...