Cüneyt Koryürek Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Aderito tarafından 8 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Cüneyt Koryürek kimdir kısaca

  Cüneyt Koryürek 1931 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi Ankara Koleji’nde, üniversiteyi Fresno State College, Kaliforniya’da tamamladı. . Askerliğini Genelkurmay Başkanlığı’nda Yedek subay olarak yaptı, burada General Cevdet Sunay’ın tercümanı olarak çalıştı.

  iş hayatına serbest muhabir ve basın danışmanı olarak başlayan Koryürek, Ankara’da Daily News’da Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. 1962’de sahibi ve yöneticisi olduğu Delta Ajansı Ankara’da kurdu.
  İstanbul Marmara Üniversitesi Yüksek Gazetecilik Okulu’nda Gazetecilik dersleri verdi.

  [​IMG]

  Ülkemizde çalıştığı bazı atletler Türkiye ve Balkan rekoru kırdılar. AIPS Kartı sahibi olan Koryürek, Amerikan Atletizm Yazarları Derneği, Uluslar arası Olimpiyat Tarihçiler Birliği ve Atletizm İstatistikçileri Birliği üyesidir. Çeşitli yıllarda Atletizm Federasyonu’nda, Genel Sekreter, Asbaşkan ve Başkan olarak görev yaptı.

  En son olarak NTV’de yayınlanan Atletizm Aktüel programında yorumcu olarak görev yapıyordu. Cüneyt Koryürek ayrıca, Cumhuriyet, Hürriyet, Yeni Yüzyıl, Radikal ve Sabah gazetelerinde atletizm, olimpiyat ve genel konular üzerinde yazılar yazdı.

  Gazeteci Cüneyt Koryürek, 19 Ocak 2008 günü İstanbul, Şişli Harbiyede yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan gazeteci Cüneyt Koryürek’e bir otomobil çarptı. Ambülansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Koryürek’in kafatası ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar meydana geldi. Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Koryürek, aynı gün yaşamını yitirdi.
   


Yükleniyor...