Cumhuriyet Bayramı Mesajları

'Güzel Sözler' forumunda Sitem tarafından 28 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cumhuriyet Bayramı sözleri 2012
  29 ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları kısa

  Milli Bayramlarımız ülkemizin sarsılmaz bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bir kez daha minnetle yad edildiği manevi günlerdir.


  Cumhuriyetimizin kuruluşunun ….. yıldönümünü kutladığımız bugünde demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, dünyanın gelişmiş devletleri arasında yer alabilmenin mücadelesini aralıksız sürdürmekteyiz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin eğitimli, kabiliyetli, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur.  Bu duygu ve düşüncelerle, hemşerilerimin ve tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

  Büyük Türk Milletinin şanlı tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun ….. yılını kutlamanın sevinci içerisindeyiz.  Bugün, bizim bağımsız ve özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız ve Cumhuriyeti kurduğumuz, Atatürk’ün ifadesi ile “ En Büyük Bayram” günüdür.  Bu anlamı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anar, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederim.


  Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin ….. yıldönümünü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşku ile kutlamaktayız.  Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde Türk milletinin kenetlenmesiyle yürütülen Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanması ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır.  Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.  Cumhuriyetin ….. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.


  Dünya durdukça dursun, Cumhuriyet var olsun.  Cumhuriyet bir hayat, onu koru ve yaşat.  Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutlarım.  Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.  Sonsuza dek Cumhuriyet…  Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak milli görevimizdir.
   


Yükleniyor...