Çukurdan Çocuk Çıkartma Operasyonu:(

Çukurdan çocuk kurtarma operasyonu
Çanakkale’ye bağlı Güzelyalı köyünde, bir piknik alanında açılan sondaj çukuruna düşen 2.5 yaşındaki çocuk, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.


ÇANAKKALE - İzmir’den Çanakkale’deki yakınlarını 2.5 yaşındaki oğulları Arda ile birlikte ziyarete gelen İhsan ve Betül Tuna, Güzelyalı’daki bir piknik alanına gitti. Burada diğer çocuklarla oynamaya başlayan Tuna, piknik alanının yakınlarında bulunan ve kimin tarafından açıldığı henüz belirlenemeyen yaklaşık 140 metre derinlikteki sondaj çukuruna düştü.

Oğullarının çığlığı üzerine olay yerine gelen Tuna çifti, 3 metre derinlikte sıkışan çocuklarını kendi imkanlarıyla kurtarmak istedi. Bunda başarılı olamayan İhsan ve Betül Tuna, daha sonra durumu jandarma ve itfaiyeye bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, çocuğu bulunduğu yerden çıkaramayınca, olay yerine iş makinesi getirildi. İtfaiye ekipleri, çukurun yanına bir başka çukur açarak küçük çocuğa ulaşmaya çalıştı.

Kurtarma çalışması sırasında oğullarının durumunu merak eden ve sık sık onunla konuşan anne ve babası, “Arda, uyuma. Oğlum az kaldı, seni kurtaracağız” diyerek küçük çocuğu sakinleştirmek istedi.

Yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden kurtarılan Arda Tuna, olay yerinde bulunan sağlık ekibince hastaneye götürüldü.

Tuna’nın sağlık durumu iyi, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu kadar da olmaz dedirtecek bir haber fakat oluyor malesef :(
 
Son düzenleme:
malesef belinay yurdumuzda bu tür sorumsuzluklar ve kazalar çok fazla yaşanıyor.

İnş. birgün gelecek ve bu gibi durumlar asla yaşanmayacak ben öyle umut ediyorum.
 
Yeteri kadar önlem alınmaz ve hiç kimse işini tam yapmazsa olacagı budur :(

Bu tür kazalara sebebiyet verenlere öyle bir ceza vereceksin ki hayatı boyunca böyle bir yaşanmasın diye ugrasacak, hatta uykuları kaçıp o çukurların başında nöbet tutacak....

Son olmasını canı yürekten diliyorum...
 
hala akıllanmadık hala açılan çukurları kapatmayı bilmiyoruz öylesineye yürekten katılıyorum bu duruma sebep olanlara öyle bir ceza sistemi getirilmeliki taşıdığı sorumluluğun bilincine varabilsin.
 
Buna benzer olaylar diğer ülkelerde ve malesef özellikle ülkemizde çok oluyor.
Tek sevindirici yanı çocuğun kurtarılmış olması.
Paylaşım için teşekkürler belinay..
 
karl_a katılıyorum tek sevindirici yanı çocuğun kurtarılmış olması..

belinay teşekkürler..
 
Malesef Burasi Bizim Yurdumuz Ve Yurdumuzda Böyle Olaylar çok Sik Yaşaniyor.herkez Kendini Düşünüyor.bizi Sokmayan Yilan Bin Yaşasin Misali.o çukuru Açanlar Acaba Kendi çocuklarinin O çukura Düştüğünü Düşünseler Böyle Birakirlarmiydi.bence Bu Her Kobuda Böyle önce Acaba Benim Başima Gelse Ne Yaparim Diyebilmeliyiz.eline Ve Emeğine Sağlik Belinay
 
Üst