Çocuk Hastalıklarına Karşı Alınacak Önlemler

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Çocuk Hastalıklarına Karşı Alınacak Önlemler

  [​IMG]
  Çocuklarınızın sık sık hasta olmamaları için almanız gereken önemler bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde çocuklarda görülen bulaşıcı hastalıkları önleyebilirsiniz nasıl mı elbette sorunuzun cevabını aşağıdaki yazımızda bulacaksınız.
  Özellikle okula giden çocukalrınız varsa temizliğine hijyene önem vermelisiniz çocuğa hijyen kuralları öğretilmeli ayrıca tuvalete girdiğinde çıkarken elelrinin sabunlanması gerektiği öğretilmelidir.Ayrıca okuldan eve gelen çocuk direk banyoya gitmeli ellerini sabunlamalı ve üzerini değiştirmelidir.Evinizde bulunan küçük çocuklarınız içinde aynı temizlik ve hijyen kuralalrı geçerlidir.Çocuğunuzun temizliğine dikkat etmelisiniz bol bol C vitamini içeren besinler meyve suları ve sebze püreleri ile beslenmesini sağlamalısınız.
  Ayrıca kış ayalrında çocuklarınızı kapalı mekanlara çok fazla götürmemelisiniz özellikle alışveriş merkezlerinde bulunan oyun alanalrı gibi yerler çocukalrın bulaşıcı hastalıkları kapmaları için en ideal ortamlardır.Bol su tüketimine dikkat edin sağlıklı beslenmesine özen gösterin böylece çocuğunuzun çok sık hastalanmasını önleyebilirsiniz.
   
Yükleniyor...