Çocuğunuzun Saldırganlığının Nedenleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 16 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Bazen çocuklarımız öyle saldırgan ve huysuz oluyorlarki malesef nasıl davranacağımızı ne yapacağımızı şaşırıp kalıyoruz.

    Saldırgan çocukların, başkalarına zarar vermeye çalışan, tekmeleyen, tüküren, ısıran, sözlü saldırılarda bulunan ve özellikle gergin, mutsuz, geçimsiz olduklarını görüyoruz.Bu gibi sıkıntıları olan çocuklar için neler yapılabilir hemen bu konuyla ilgili bimeniz gereken çok önemli ayrıntılara deyinmek istiyoruz.

    Birincisi Çocuğunuzun biriken enerjisini nasıl boşaltacağını bilmaniz gerekmektedir.Bazı çocukların böyle davranmalarının nedeni beyin zarının iltihaplanması olabilir.Ayrıca sizin ve Ailedeki diğer bireylerin davranışları Çocuklarımız saldırganlığı genellikle öğrenirler. Çocuğun seyrettiği televizyon programları özellikle çizgi filmler kontrol altına alınması gereklidir.Çocuğunuza uygun yaşına uygun çizgi filmler izlemesine özen göstermemiz gerekiyor.

    Eğer Çocuğunuz evde, okulda ya da başka bir yerde şiddet görüyorsa ve şiddete maruz kalıyorsa böyle saldırgan davranmasına neden olmaktadır.Çocuklarınızın arkadaş çevresinede dikkat etmeniz gerekiyor.Çünkü saldırgan arkadaşlar çocukların bu davranışları öğrenmelerinde en önemli etkenlerdir.
     
Yükleniyor...