Çıplak Ayaklıydı Gece - Ahmet Ümit

'Etüt Merkezi' forumunda anniccha tarafından 8 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Çıplak Ayaklıydı Gece Kitap Tanıtımı
  Ahmet Ümit-Çıplak Ayaklıydı Gece Kitabı
  Çıplak Ayakalı Gece(Polisiye-Gerilim)  "Çıplak Ayaklıydı Gece", dil ve üslup açısından da son derece kıvrak, tipik bir Ahmet Ümit anlatısıdır."

  [​IMG]

  Ahmet Ümitin ilk baskısı on yıl önce yapılan öykülerinden oluşan "Çıplak Ayaklıydı Gece", daha sonra TV dizisi olarak ekranlara yansıyan iki polisin serüvenlerinden oluşur. Televizyonda Haluk Bilginerin canlandırdığı Başkomiser Nevzat ve Uğur Yücelin canlandırdığı yardımcısı Ali, birbirlerini tamamlayan iki polis olarak çok sayıda cinayeti çözer.

  "Anlatılan ne kadar doğru, ne kadar güzel olursa olsun, can kulağıyla dinlenmesi için, anlatıcının elinin de, sesinin de, yüreğinin de titremesi gerekir. Evet, Ahmet Ümit'in Çıplak Ayaklıydı Gece adlı kitabındaki öykülerinde, elinin, sesinin, yüreğinin titrediğini duyumsadım."
  - Vedat Günyol-

  "Gece: karanlık. Yalnızlık. Yönlerin, boyutların kaybolduğu zaman. Hatta zamanın bile anlamını yitirdiği boşluk. Bir tek şafak ümidi Ahmet'i karamsarlıktan koparıyor. Bölüyor gecesini, sisleri aralıyor ve ayakları çıplak, taşların, toprakların üzerinde canı yana yana doğacak günü arayan kahramanlarıyla birlikte bizim de bu soğuk evrende heyecanlı bir yolculuk yapmamızı sağlıyor."
  - Ali Taygun-
  (Arka Kapak)
   
Yükleniyor...