Çin işi 500 GB’lık Flash Disk!..

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 25 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Taklit ürünler yapmakta sınır tanımayan Çinliler,şimdi de Sony’nin 500 GB’lik sahte flash diskini yaptı.Bu da 500 GB’lık flash disk..
  [​IMG]
  Piyasadaki flash disklerin en geniş kapasitesi şu an 16 GB. Fiyatı da markasına göre 35 ile 60 dolar arasında değişiyor. Ancak sadece taşınabilir hard diskin kapasitesi şu an 500 GB iken, flash disklerin 500 GB’lık kapasiteye sahip olarak elektronikçilerde boy göstermesi dikkat çekiyor. Fiyatı ise 10 dolar..
  Sahte flash disklerin ayrıca 360 GB olanları da var. Bunların fiyatı ise 6 dolar..
  Ancak yabancılara bu ürünler müşterisine göre 50 ila 100 dolar arasında satılıyor. Ürünü ilk aldığınızda bilgisayarda kapasitesi 500 GB görünüyor. Flash diskin içine resim yada diğer datalar aktarıldığında sorun çıkmıyor ancak flash diski bilgisayara ikinci kez yeniden takıldığında diskin içi boş görünüyor ya da bilgisayar flash diski tanımıyor.

  Çin’de elektronik alırken, dikkatli olunması tavsiye ediliyor. Özellikle dijital fotoğraf makineleri yada video kameraların çoğunun pilleri orijinal değil ancak bu pillerin orijinallerinden ayırt edilmesi de çok zor. Pazarlıkta fiyat düştükçe sahte aksesuarların oranı da o kadar artıyor.

  Çin, her ne kadar fikri mülkiyet haklarını korumaya çalıştığını savunsa da ülkede taklit sektöründe çok sayıda insan istihdam edildiği için bunlara göz yumduğu ileri sürülüyor.
   
 2. Cevap: Çin işi 500 GB’lık Flash Disk!..

  Yakında bizim forumunda sahtesini yapmaya çalışır bu çinliler aman taklitlerimizden sakının :)
   
 3. Cevap: Çin işi 500 GB’lık Flash Disk!..

  Taklitlerimiz yok mu sanıyorsun Aykut :) Bir söz vardır hani,güzel ve çok beğendiğim bir atasözü: "Taklitler asıllarını yaşatır"..
   
 4. Cevap: Çin işi 500 GB’lık Flash Disk!..

  burdan herkesi lisanslı forum kullanmaya davet ediyoruz değilmi yaren:)
  malesef her güzel şeyi taklit etmeye çalışıyorlar.
   
Yükleniyor...