Cilt Lekelerine Karşı Krem

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 16 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cilt Lekeleri İçin Krem


  Cilt Lekelerine Karşı Krem Önerisi

  Cilt lekeleri, cildin su kaybından dolayı kuruması ve böylece ciltte bir takım çatlakların oluşması sonrasında lekeler
  meydana gelir. bu lekeler aynı zamanda kötü beslenme, rüzgar ve güneş gibi dış faktörlerinde etkisi ile meydana gelebilir. gerek içsel ve gerekse dışsal faktörlerden meydana gelen cilt lekeleri için her zaman bitkisel çözümler mevcuttur.Bu tür lekeler için evinizde Krem hazırlıyabilirsiniz.

  [​IMG]

  Cilt Lekelerine Krem
  Porselen Gibi Bir Cilt İçin

  Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getirilir.. Temiz cilde sürülür, kuruyana kadar beklenir.. Kuruduktan sonra artan Kremden elinize alıp yüzünüzdeki kremi onunla ovarak çıkarıyorsunuz.. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan..

  Yumurta Akı Kremi


  1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

  Lekeler İçin

  Buzdolabında kalmaktan dolayı sararmış olan bir salatalığı ikiye bölüp lekeler ovulur lekelerin ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bunu her gün ya da haftada 3 gün yapabilirsiniz.

  [​IMG]