Çikolata Maskesi

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 10 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. Çikolatanın yararları
  Çikolata maskesi tarifi
  Çikolata maskesi ile gelen güzellik

  [​IMG]
  Çikolatada sağlığımız için her türlü sihirli etki mevcut. Hergeçen gün yeni bir yararı keşfedilen çikolata ile ilgili son keşiflerden biri ise cilt üzerindeki olumlu etkileri..

  Mesela bitter çikolatada bulunan kakao (içeriğindeki flavanol maddesi sayesinde) cildinizin dokusunu güzelleştiriyor, kan akışını düzenliyor.Hatta güneş ışıklarının zararlı etkilerine karşı cildinizi belli bir ölçüde korumaya da yardımcı oluyor.
  Çikolatanın içeriğindeki kakao yağı çok iyi bir nemlendiricidir. Cildi yumuşatmakla kalmıyor, derin olmayan kırışıklıkları giderebiliyor. Amerikada yapılan bir araştırma tüm bunları doğrular nitelikte.

  Araştırmada bir grup kadına 12 hafta boyunca her gün bitter çikolata (flavanol miktarı 329 mg) yedirildi. Çalışma sonunda, öncesiyle kıyaslandığında kadınların çok daha az cilt kuruluğu çektikleri, ciltlerinin daha yumuşak ve pürüzsüz olduğu gözlemlendi. Ayrıca düzenli kan akışı sayesinde ciltlerinin alt tabakalarının kalınlaştığı ve güneşe karşı daha korumalı bir hale geldiği görüldü.

  Çikolatanın olumlu etkilerinin farkında olan kozmetik firmaları da boş durmuyor. Son zamanlarda çikolatalı bakım ürünlerine sıkça rastlıyoruz. Bu ürünlerde çikolata, soya ve badem gibi bitkisel yağlarla birleştiriliyor ve etkisi artırılıyor. Spa ve güzellik merkezleri de çikolatayı sıkça kullanıyor.

  Sıcak çikolatayla yapılan vücut maskelerini deneyenler bunun son derece iyi geldiğini söylüyorlar. Çikolatada bulunan polifenoller cildi besliyor, pembemsi güzel bir renk almasını sağlıyor.
    2. Cevap: Çikolata Maskesi

  Hımm pek çok maske türünü denemişimdir.( En son yoğurt ve dereotu karışımlı bir maske:oops::f196::))
  Gülmeyin çok işe yarıyor :f40: :f63:


  Çikolata maskesi de zor değil bir parça yiyip bir parçada eritip yüzüme sürebilirim :f30:
    3. Cevap: Çikolata Maskesi

  Böğğ iğrenç :))) Pastası yok mu bunun ? Benim bildiğim çikolata yenir :)))
    4. Cevap: Çikolata Maskesi

  dikkat edelımde yemeyelım sonra zararını kılo olarak gorebılırız :)