Çiçek bahçeleri hakkında bilgi

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. Çiçek, meyve ve süs ağaçları gibi bitkileri; süs veya ticaret maksadı ile yetiştirmek için, parklardan küçük olan ve bahçe mimarisi planlamasına göre yapılan etrafı çevrili yerler. Bahçeler kurulma maksatlarına göre, tarım, süs, botanik, zoolojik diye çeşitlere ayrılırlar. Tarım bahçesi; içerisinde sebze ve meyve yetiştirilen bahçelerdir. Süs bahçeleri; bunlar özel ve genel olurlar. İnsanların dinlenme ve gezinti yeridir. İçerisinde her zevke hitab eden çiçek ve ağaçlar vardır. Botanik bahçeleri; çeşitli bitkiler üzerinde ilmi araştırma ve inceleme yapmak üzere kurulmuş zoolojik bahçeler. Bu çeşit bahçelerde bitki ve hayvanlar bir arada yetiştirilir.

  Çiçek bahçe resimleri


  çiçek bahçeleri 1 - Kopya (2).jpg çiçek bahçeleri 2 - Kopya - Kopya.jpg çiçek bahçeleri 3 - Kopya - Kopya.jpg çiçek bahçeleri 5 - Kopya.jpg çiçek bahçeleri 6.jpg çiçek bahçeleri 7.jpg çiçek bahçeleri 8.jpg çiçek bahçeleri9.jpg
   
 2. [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
    3. adana nında bazı parklarında böyle güzel bahceler var,onlara karsı oturmayı çok severdım.tabı bunlar kadar büyük değiller :)