çevre kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkileri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Nalan tarafından 1 Mart 2015 tarihinde açılan konu


 1. çevre kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkileri

  İnsanlarda görülen hava kirliliği etkilerine, bir ölçüde hayvanlar da rastlamaktadır. İnsanlar ve hayvanlar dışında bitkilerde hava kirliliğinin etkileri ile karşı karşıyadırlar.
  Gün geçtikce sanayileşmenin artması bölgede doğal yaşamı derinden etkilemektedir. Hızla artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak gereği bitkileri hayvanları daha çok etkilemektedir. Kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda doğanın asıl sahiplerine zarar vermekteyiz.
  Zehirli fabrika gazları onların yaşamlarını ve solunum yapmasını engellemekte. Derelere karışan fabrika atıkları hayvanların su ihtiyaçlarını karşılanmasında sorun çıkartıp öldürmektedir. Zehirlenmeler sadece onları değil bizide etkilemektedir. Fabrikaların atıkları yok edilmesi için imha tesislerine göndermeleri gerekir.
  İnsanların en başta solunum yolu hastalıkları ve kansere neden olmaktadır. Onlar için olmasada kendimiz için doğayı korumamız gerekir. Çöpleri doğa yerine çöp kutularına atmamız dahilinde imha tesislerinde yok edilir ve geri dönüşüme uğrarlar.
   


Yükleniyor...