Cem Yılmaz Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 15 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cem Yılmaz Biyografisi


  Türkiyenin en sevilen komedyenlerinden Cem Yılmaz, 1973 istanbul doğumludur.2012de Ahu Yağtu ile evlenen sanatçının Kemal adında bir oğlu var.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezinde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000den fazla kez sahneye çıktı.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Opet, Türk Telekom, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  “Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, “ 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...