Ceket seçerken nelere dikkat etmeli

'Sosyal Konular' forumunda HazaN tarafından 27 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Beyler Ceket seçerken nelere dikkat etmeli?

  Kuplu ve orta kavisli yarı-fit iki düğme kapamalı ceketler; sizin daha fit, daha uzun ve daha şık görünmenizi sağlar.

  Geniş bedenliyseniz, özellikle kruvaze, geniş kesimli ve üç düğme kapamalı ceketleri tercih etmeyin. Bu ceketler olduğunuzdan daha geniş ve kalın görünmenize neden olur.

  Sizin için en doğru seçim, yüksek kapalı hafif bel oyuntusuna sahip; kuplu, iki düğme kapamalı basen çizgisini geçmeyecek uzunlukta, iç malzeme ve vatkaları hafifletilmiş bir cekettir. Boyunuz uzun değilse uzun ceketleri, uzun boyluysanız da kesinlikle kısa boylu ceketleri seçmeyin.
   
 2. Cevap: Ceket seçerken nelere dikkat etmeli

  Gömlek seçmenin püf noktaları...

  Gömlek sezonunun önemli anahtar ürünlerinden biri. Aynı takım elbise gün içerisinde iki farklı gömlek ile kullanılarak iki farklı görüntü sağlayabilir. Düz lacivert bir takım elbise, günlük iş kullanımı için düz yada çizgili mavi bir gömlek ve uygun bir kravat ile kombinlenebilirken aynı takım elbise akşam için fit formlu geniş yakalı, jakarlı lacivert bir gömlek ve mendil ile kombinlenerek bambaşka bir görünüm yaratabilir.

  Gömlek tercihlerindeki başlıca hata, geniş kalıplıysanız daha da geniş kesimli gömlekler giyerek daha kilolu ve geniş görünmenizdir. Geniş bedenliyseniz arka beden pensli yada kuplu gömlekler giyerek daha formlu görünebilirsiniz.

  Uzun gövdeli ve zayıfsanız, özellikle dar kesim ön-arka kuplu gömlekleri dolabınızda bulundurmayın. Bu gömlekler sizi daha da zayıf ve uzun gövdeli gösterir.
   
 3. Cevap: Ceket seçerken nelere dikkat etmeli

  Bilgiler için teşekkürler faydalı olacaktır eminim
   
Yükleniyor...