Cehennem şarabı hakkında ayetler

'Ayetler ve Hadisler' forumunda Misafir tarafından 27 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Cehennem şarabı hakkında ayetler

«Yemin ederim ki, sen az daha beni de helâk edecektin. Rabbimin nimeti olmasaydı, şimdi ben de (cehenneme) getirilenlerden olurdum» dedi.
    Sâffât : 57

Birinci ölümümüz hariç, bir daha biz ölmeyecek ve bir daha azap görmeyecek değil miyiz? Şüphesiz bu, büyük kurtuluştur. Çalışanlar, böylesi bir kurtuluş için çalışsın.
    Sâffât : 58

Sonra zakkum yemeğinin üzerine onlar için, kaynar su karıştırılmış bir içki vardır.
    Sâffât : 67

Sonra kesinlikle onların dönüşü, çılgın ateşe olacaktır.
    Sâffât : 68

İçlerine işleyen bir ateş ve kaynar su içinde,
    Vâkıa : 42

Üstüne de kaynar sudan içeceksiniz.
    Vâkıa : 54

Susamış develerin suya saldırışı gibi içeceksiniz.
    Vâkıa : 55

(Azgınlar) orada çağlar boyu kalırlar, orada bir serinlik ya da (susuzluk gideren) bir içecek tatmazlar, ancak (dünyada yaptıklarına) uygun karşılık olarak kaynar su ve irin tadarlar.
    Nebe : 24

(Azgınlar) orada çağlar boyu kalırlar, orada bir serinlik ya da (susuzluk gideren) bir içecek tatmazlar, ancak (dünyada yaptıklarına) uygun karşılık olarak kaynar su ve irin tadarlar.
    Nebe : 25

O gün bir takım yüzler zelildir, durmadan çalışır, (fakat boşuna) yorulur, kızgın ateşe girer. Onlara kaynar su pınarından içirilir. Onlar için kuru dikenden başka yemek yoktur, o ise ne besler ne de açlığı giderir.
    Gâşiye : 5