Çatı serisi-V.C. Andrews Kitapları

V.C. Andrews Kitapları-çatı serisi,Çatı kitabı,çatıdaki dikenler kitabı,çatıdaki rüzgar kitabı,gazap tohumları kitabı
Dollanganger ailesi serisi: çatı, çatıdaki rüzgar, gazap tohumları ,çatıdaki dikenler seriyi okudum ve tavsiye ederim.Farklı bir roman serisi

ÇATI


Christopher Corinne Cathy ve Chrisden oluşan Dollanganger Ailesi her şeyin iyi gittiği bir hayat sürmektedirler. Bu mutlu aileye bir süre sonra Cory ve Carrie adında ikizler de katılır.
İkizlerin doğumundan sonra Christopher evde onun için hazırlanmış doğum günü partisine giderken trafik kazası geçirir ve hayatını kaybeder. Çok mutlu olan Dollanganger Ailesi Christopherin ölümüyle yıkılır. Corrine kocasının ölümüyle çaresizlik içinde Virginiada yaşayan anne ve babasının yanına taşınma planları yapar.Çünkü o hayatta birilerinin desteği olmadan yaşayamayan bir kadındır.Kocası hayattayken de birçok yere borçlanmışlardır.Fakat tüm bunları kocası takip ettiği için hiçbir şeyden anlamamaktadır ve eve haciz gelmiştir.Tüm bunların yanı sıra;onun anne ve babasının yanına gitmesinin amacı başkadır. Gladstonedeki her şeyi satarak dört çocuğu ile birlikte Virginiadaki Foxforth Malikanesine taşınır ve romanın geri kalanında 4 çocuğun çatı arasındaki günleri anlatılmaktadır.

Çatıdaki Rüzgar


Korku dolu karanlık Çatı Carrie Cathy Chris 'in zihinlerine kazınmıştı.Orda geçen günler hafızalarından asla silinmeyecekti... Anneleri onların varlıklarını yadsıyordu.Büyükanneleri ise içlerinde şeytan barındırdıklarına inanmıştı.Ama hiçbiri onların suçu değildi.Cathy ne yapacağını biliyordu.Annesine ve büyükannesine Çatı'da yaşanan acı ve dehşetin unutulmayacağını gösterecekti... Kesinlikle gösterecekti.

Gazap Tohumları


Akşamüstleri gölgeler uzamaya başlarken Paul'ün mermer heykellerinden birinin yanına sessizce oturup asla unutamadığım geçmişi ve erişmek istemediğim geleceği fısıldamalarını izlerdim. Yükselen ayın soluk ışıklarında dağılan sis başka türlü davranmış olmam gerektiğini anımsatırdı bana. Ama ben içgüdüleriyle yönetilen bir insanım ve asla değişemeyeceğime inanıyorum. Bugün saçlarımın arasında ilk akları gördüm ve yakında büyükanne olacağım aklıma geldi. Acaba nasıl bir babaanne olacağım? Nasıl bir anne oldum? Chris'in gelip tatlı mavi gözleriyle bana solan bir kağıt çiçek olmadığımı söylemesini bekleyerek oturuyordum. Yanıma oturup kolunu omzuma atınca başımı göğsüne yasladım. İkimiz de kendi öykümüzün artık sona ermekte olduğunu bundan sonrasının oğullarımız Jory ile Bart'a kaldığını biliyorduk. Şimdi onlar yaşamlarını kendilerince anlatacaklar size.(kitaptan önsöz)

Çatıdaki Dikenler


Cathy ve Chris geçmişin trajedilerini ve günahlarını peşlerinden sürükleyerek sonunda uzun süre saklı tutuldukları Foxworth Halle dönerler. Büyük uğraşlara rağmen bir kara bulut gibi üstlerine çöken geçmişlerinden bir türlü kopamazlar.

Zalim anneleri tarafından günlük yaşamdan koparılıp bir odaya kilitlenen dört masum çocuğun dehşet dolu öyküsü "Çatı" adlı romanla başlayıp "Çatıdaki Rüzgar" ve "Gazap Tohumları" ile devam etti. V.C. Andrews şimdi milyonlarca okuyucuyu büyüleyen bu tüyler ürpertici öyküyü "Çatıdaki Dikenler"le sona erdiriyor.

Alıntı
 
Üst