Büyümek İstemiyorum Anne

Anne ..
Sana Büyümek istemediğimi söylemiştim anne.Hiç dinlemedin ki beni.


En güzel mamalarla beslemeye çalışırken sen,benim neden yemediğimi hiç bilmedin ki anne.
Büyümek istememiştim benn..


Hayırr anne sus ! Bu ninniyi dinlemek istemiyorum ! Sus anne ! Uyuyup da büyümek istemiyorum ben. Yürümek de istemiyorum anne koşmak da istemiyorum. Sen taşısan beni hep kucağında olmaz mı anne? Çok mu yük olurum sana? Karnına koysan yeniden beni .. Orda kimse zarar veremez bana anne. Lütfen anne lütfenn büyümek istemiyorum benn ..


Off anne ! Gitmeyelim doktora !
Hasta değilim ben. Sadece büyümek istemiyorum.Yememem ondandır,uykusuz kalışım hep ağlayısım ondandır anne.. İğneden korkuyorum canımı yakıyor. Tamam anne gitmeyelim söz uyuyacağım , mamalarımın da hepsini bitireceğim anne sen ağlama yeter ki..


Ve büyüdüm anne..
Ama sana büyümek istemediğimi söylemiştim..


Babamla kavga ettiğinizde hep gelir benimle dertleşirdin. "Kimsem yok kızım senden başka kimsem yok" derdin. Derdinde korkardım büyüyünce yalnız kalmaktan..

Canının yandığından bahsederdin ve hayatın zor olduğundan.Keşke derdin "keşke hep çocuk kalsaydım" .. Bende büyümek istememiştim ki anne..

Dizimden akan kanlar gibi değilmiş yüreğimden akanlar.. Sadece gözden akmıyormuş yaşlar.Anladım anne,büyüyünce anladım..Oysa hiç büyümek istememiştim ki..


"Aşk" varmış anne... Küçükken ben oyuncaklarıma hükmederdim şimdi biri bana.. Elinde oyuncak oldum anne yaşamak istememiştim.


Kaç kere dedim sana tıkma şu mamaları ağzıma.. Bir kere duysan ne olurdu anneeee...Büyümesemm hep bebek kalsam nolurdu anne.. Nolurdu..


Şimdi benim de bir kızım var kucağımda..Ağlayınca kızıyor babası.Kucağıma alınca susuyor zaten meleğim..Neden kızıyor ki anne.? Babası bağırınca üzülüyor bebeğim anlıyorum.O da büyümek istemiyor anne anlıyorumm..


Kızamıyorum uyumayınca ..Sabahlara kadar onunla oyunlar oynuyorum. Gözlerimden uyku akıyor anne kızım uyumuyor.
Büyümek istemiyorum anne diyor..Çocukluğunu yaşatıyorum ona .Uyusun da büyüsün diyemiyorum kızıma anne keşke hep çocuk kalsa.. Keşke hep gülse böyle gözlerii ..


Şimdi sen de yoksun zaten yanımda.Sende terkedip gittin beni.. Yaşlanmak istemiyorum,ölmek istemiyorum simdi anne "Kızıma kim bakacak" ? Babası desen zaten kendi havasında " Ben ölürsem kızıma nolucak anne" ... ?

Büyüme sen kızım hep çocuk kal,hep melek kal kızım,günahsız kal..
Aşkı hiç bilme kızım acısız kal ...
 
Nurdin naptın sen yaaa
okurken gözlerimden akan yaşlara dur diyemedim
annem bana söylemiş zamanında büyüme diye, ben kızıma kimbilir belkide kızım kızına söyleyecek ama hiç kimse dinlememiş şimdiye kadar bu anne nasihatini bundan sonrada kimse dinlemez heralde :(
 
:(:(

off nasıl duygulanmaz insan bende dayanamadım ki zaten bugün biraz buruk günümdeydim bu hikayede ağlamam için yeterli bi sebeb oldu
Elinize, yüreğinize sağlık çok güzeldi teşekkürler Nurdin

Benim bu nasihatı edecek bir kızım yok ve zamanında bana sakın büyüme kızım diyecek bir annem de yoktu yanımda şimdi var belki ama çok geç anne ben artık büyüdümmmm
çok geç kaldın Benim için üzülme
 
gerçekten çok güzel bir yazı bende dolu gözlerle okudum, hayatın düzeni bu, büyüyeceğiz ve zorluklarını göreceğiz, emeğine o güzel yüreğine sağlık, bizlerle bu yazıyı paylaştığın için tşkler
 
Sevmek kolay degil, herkez sevemez..

Biraz hüzünlü ama hayatin gercekleri cok güzel paylasim emegine saglik tesekürler Abi
 
Dizimden akan kanlar gibi değilmiş yüreğimden akanlar.. Sadece gözden akmıyormuş yaşlar.Anladım anne,büyüyünce anladım..Oysa hiç büyümek istememiştim ki..ahh ahh keşke hep cocuk kalsaydık :(
 
Duygu yüklü bir paylaşımdı abi okurken hüzünlenmemek elde değil. Bunları paylaşabileceğim bir kızım yok ama kızlar annelerinin nasihatlerini dinlemiyor ki....:(
 
Üst