Burun piercingi nasıl kullanılır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 5 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Burun piercingi nasıl kullanılır bu konuda bilgi verirmisiniz arkadaşlar.

  Cevap: Burun piercingi nasıl kullanılır

  Dövme ve Piercing Bakımı

  Yapılan işlem her ne olursa olsun, mutlaka uymamız gereken bir takım kurallar ve dikkatli olmanız gereken noktalar vardır. Bunlardan herhangi birinin atlanması veya göz ardı edilmesi; sağlığınız açısından önemli sorunlar çıkartabilir. Sağlığınızı riske etmemek için, dövme veya piercing yaptırdığımız uzman kişilerin; verdiği bakım prosedürünü uygulamak yapılacak en akıllıca iştir.

  Dövme
  Yapılan bölge ve modelin büyüklüğüne göre bakım; dövmeyi yaptıran kişiye göre değişir. Fakat bunun dışında standart olmuş ve göz ardı edilmemesi gereken, bakım kuralları aşağıda verilmiştir.

  Dövme Yapıldıktan Sonra Göz ardı Edilmemesi Gereken Noktalar

  Belirlenen sürece (ortalama 10 ila 15 gün arası), tavsiye edilen kremin, her gün en az 4 kere dövme yapılmış bölgeye masaj yapılarak yedirilmesi gerekir. Miktar olarak ise; derinize parlaklık verecek kadar kullanılması tavsiye edilir.
  Dövme yapıldıktan sonra; takip eden, en az 2 hafta boyunca deniz, göl, havuz gibi bakteri ve mikrop ihtiva etmesi mümkün yerlerde yüzülmemelidir.

  Kaşınması halinde kesinlikle kaşınmaması, üzerine hafifçe vurularak kaşıntının geçirilmesi veya hafif bir şekilde ıslatılarak ( kabuk atmış dövmeler için geçerlidir ) sorun çözülmelidir.

  Dövmenin üzerinde oluşan kabukların yolunmaması, kabuğun kendi kendine atması beklenmelidir.
  Alkol ihtiva eden krem ve vücut losyonu gibi şeyler temas ettirilmemelidir.
  Dövme, yapıldıktan sonra; takip eden, en az 4 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamalıdır.
  Dövmeyi tahriş edebilecek; dar kıyafetler giyilmemelidir.
  Dövme iyileştikten sonra; tavsiye edilen kremin bir süre daha sürülmeye devam edilmesi, dövmeye parlaklık kazandıracaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şub 2017
Yükleniyor...