Bursaspor, Beşiktaş Maçında Taraftarsız!..

Bursaspor, Beşiktaş Maçında Taraftarsız!..

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Beşiktaş'a verdiği 1 maç saha kapa cezası nedeniyle Turkcell Süper Lig'de hafta sonu Adana'da yapılacak maçta Bursasporlu taraftarların karşılaşmaya alınmaması kararlaştırıldı.

Adana Valiliğinde, Vali Yardımcısı Mehmet Demir'in başkanlığında gerçekleştirilen İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, 26 Nisan Cumartesi günü saat 19.00'da, 5 Ocak Stadı'nda yapılacak Beşiktaş-Bursaspor maçı için alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü.

Toplantıda, Bursasporlu taraftarların karşılaşmaya alınmaması kararlaştırılırken, stat giriş ve çıkışlarında her türlü tedbirin alınacağı belirtildi. Karşılaşma sırasında yaklaşık bin 500 polisin görev yapacağı kaydedildi.

Toplantı sonrası, gazetecilerin sorusu üzerine açıklama yapan Vali İlhan Atış, Adana'daki maçlarda herhangi bir olayın yaşanmadığını, Beşiktaş-Bursaspor maçında da bu durumun süreceğini belirterek, ''Bu maç şimdiye kadar oynananların en güzeli olacak'' dedi.

Vali Atış, yüzde 5 oranındaki deplasman takımı taraftarı kontenjanının güvenlik nedeniyle boş kalacağını belirterek, ''Karşılaşmada yeteri kadar personelimiz olacak. Olayları çok iyi koordine eden emniyet personeline sahibiz. Karşılaşmada herhangi bir taşkınlığa meydan verilmeyeceğine eminim'' diye konuştu.

Atış, şu an Adana'da bahar havasının yaşandığını ve bunun maça yansıyacağını bildirdi. Maçın bahar havasında geçmesini sağlayacak ortamı oluşturacaklarını ifade eden Atış, ''Her iki takım da güle güle kente gelecekler, maçlarını yapacaklar. İyi oynayan kazanacak veya berabere kalacaklar, sonra da güle güle gidecekler'' dedi.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi de stadın seyirci kapasitesinin 16 bin 500 kişi olduğunu hatırlatarak, ayrıca Türkiye'nin en iyi zeminlerinden birine sahip olduğunu kaydetti.

Hadi, stada 17 turnikeli giriş, 20 tane de tahliye çıkış kapısının bulunduğunu belirterek, ışıklandırmada da herhangi bir sorunlarının bulunmadığını ifade etti.

Beşiktaş, Fenerbahçe ile yaptığı karşılaşmada, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle PFDK'dan 1 maç saha kapama cezası almıştı. Siyah-beyazlılar, aynı maçta taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle aldığı 1 maç seyircisiz oynama cezasını ise Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında çekmişti.

 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst