Burçlara Göre Kadınlar

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 10 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Burçlarına Göre Kadınlar Hakkında Bilmedikleriniz  KOÇ KADINI (22 Mart-21 Nisan)

  Koç burcu kadını hareketli, konuşkan, esprili ve girişimci bir kişiliğe sahiptir. Çevresinde dikkat çeken bir yapısı vardır. Yanlış olan her şeyi eleştirir.İş hayatında aşırı hırslı, çalışkan ve idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa mutlaka yapar. Arkadaş çevresinde aranan bir kişidir. Dostlarına ve sevdiklerine çok düşkün ve onlara karşı fazlasıyla fedakârdır.Evine, eşine çocuklarına son derece bağlıdır. Harika bir eş, mükemmel bir annedir.
  Aktif bir hayatı vardır. Spor yapmayı, seyahati, dostlarıyla birlikte olmayı sever.


  BOĞA KADINI ( 22 Nisan –21 Mayıs)

  Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrurdur. İstediğine ulaşmada son derece başarılıdır. İsteyipte başaramayacağı şey yok gibidir. Çalışkanlık en büyük özelliğidir. Affetmeyeceği konuların başında sadakatsizlik gelir. Duygusal olarak çok hassas bir yapısı vardır.Dışarıdan bakıldığında çok soğuk bir kişi gibi görünse de o sert ve soğuk görüntünün altında çok yumuşak bir kalbi vardır.Maddi olarak rahat yaşamayı istese de ilişkilerinde sevgiye ve saygıya önem verir. Hediye almayı ve hediye vermeyi sever. Eşine ve evine son derece sadıktır.
  Hobileri arasında müzik dinleme, yemek yapma ve el sanatları ile uğraşma vardır.


  İKİZLER KADINI (22 Mayıs-21 Haziran)

  İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketlidir. Bu burç kadınları kararsızlıkları ile dikkat çeker ve sürekli fikir değiştirirler. Bu nedenle bu burcun kadınlarını anlamak zordur.Pratik, akıllı ve çekici olan ikizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanır.
  Aynı anda birden fazla işle uğraşabilir. Çevresindekilerin ilgisi onu mutlu eder. Maddi bağımsızlığına düşkündür. Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan asla hoşlanmaz.İyi bir dost ve ikili ilişkilerde oldukça fedakâr ve iyi bir partnerdirler.

  YENGEÇ KADINI (22 Haziran – 21 Temmuz)

  Hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen, sıcakkanlı, dürüst ve iyi niyetli olmasının yanında romantik ve maceraya düşkün bir yanı da vardır. Evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever. İdeal anneler bu burçtan çıkar.


  Çok duyusaldır ve sezgileri ise aşırı kuvvetlidir. Çevresindeki insanların niyetlerini kolayca fark edebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar.


  Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat bu cömertlik savurganlık anlamında değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olması gerektiğini düşünür. Kendi hakkında konuşmaktan hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmeyi sever.Eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmez. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadıkdır. Partnerini aşırı kıskanır.

  ASLAN KADINI (22 Temmuz -21 Ağustos) Aslan


  Aslan burcu kadını kendine güvenen, dürüst, iyi niyetli, yalandan hoşlanmayan ve bu konuda asla affedici olmayan, mağrur canlı ve enerjiktir. Sempatik tavırlar, hoş sohbetleri ile karşısındaki insanları kolayca etkiler.İyi bir dosttur. Dostlarını çok dikkatli seçer. Çok çabuk arkadaş edinir, onları sahiplenir. Ancak suiistimal edildiği anda asla geriye dönmez.Aslan burcu kadını çalışkandır. İş yaşantısında oldukça başarılı olur, Özgürlüğüne düşkündür, kısıtlanmaktan hoşlanmaz..Aslan burcu kadını giyinmeyi ve süslenmeyi çok sever ve bunun için para harcamaktan asla çekinmez. Cömert ve savruktur.

  Aslan burcu kadını aile yaşantısında özenlidir. Sadık bir eş iyi bir annedir. Burcu gereği emretmeyi sever bu yüzden katı disiplin kuralları olabilir.

  BAŞAK KADINI (22 Ağustos –21 Eylül)

  Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir. Ayrıntılara dikkat eden bir yapısı vardır. Evine, çocuklarına çok düşkündür. Dışarıda vakit geçirmek yerine evine vakit ayırmayı tercih eder.Başak burcu kadını mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. Çevresinde birçok arkadaşı vardır.
  Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluk sahibidir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratiktir. Olaylar karşısında hızlı şekilde çözüm yolları üretebilir.


  Alıngan bir yapısı vardır. Kolayca incinebilir. Kendisine yapılan kötülüğü hemen unutamaz. Fakat kindar değildir.
  Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir. Kendisi gibi anlayışlı bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Mükemmel bir anne adayıdır.
   
 2. Cevap: Burçlara Göre Kadınlar

  TERAZİ KADINI (22 Eylül-21 Ekim)


  Terazi burcu kadını cazibeli, güzel, estetik neşeli, duygusal ve yaşam doludur. Çevresine uyumlu yapısıyla dikkat çeker.Terazi burcu kadınının kendine has bir güzellik tarzı vardır. Modayı takip etmekten hoşlanmaz daha çok kendine yakışanı kullanır. Maddi gücünün güçlü olması ile bir çok şeye kavuşabileceğini düşünür. Bu nedenle biraz maddiyatçıdır.Rahatına düşkün olan terazi kadını, her şeyin hazır bir şekilde ona sunulmasını ister. Ağır işlerle uğraşmak yerine işlerin estetik boyutuyla ilgilenmeyi tercih eder..Hayatı kendine göre yorumlar. Onun için önemli olan kendisinin ne hissettiğidir.


  AKREP KADINI (22 Ekim -21 Kasım)

  Akrep burcu kadını cazibeli, azimli, hırslı, akıllıdır. Sezgileri kuvvetlidir. Hoş bir mizaca sahiptir.
  Alçak gönüllü ve yumuşak başlı görünür ama yeri geldiğinde bir o kadar da mağrur ve kibirlidir. Kıskançlıktır. Dostlarına önem verir. Daima çevresinde nüfuzlu dostları bulunur. Yalandan nefret eder. Yalan söylenilen ortamda bulunmaktan hoşlanmaz. Dürüsttür ve dürüstlüğe fazlasıyla önem verir.
  Kesinlikle taviz vermez. Cesurdur ve tuttuğunu koparın bir yapısı vardır. Lügatinde başarısızlık yoktur. Çevresine karşı çok şüphecidir. Herkese karşı garip bir şüphecilikle yaklaşır. Kimseye kolay kolay güvenmez. Mantığıyla hareket eder.

  YAY KADINI ( 22 Kasım -21 Aralık)

  Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.

  Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur. Dostlarına çok önem verir ve fedakardır.Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır. Cömert hatta biraz savurgandır.Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir.

  Yay burcu kadını evlendiği zaman çok keyifli bir partner olacaktır. Çocuklara düşkündür ve çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuracaktır.

  OĞLAK KADINI ( 22 Ocak -21 Şubat)

  Oğlak burcu kadını neşeli, evcimen, hırslı, çalışkan ve dürüsttür. Güçlü olmak en büyük tutkusudur, bunun için elinden gelen her şeyi yapar. Bilgili ve kültürlü olmayı sever.Oğlak burcu kadını karamsardır. Bu haliyle çevresindekilere karşı önüne set çeker. Ama hırslı ve güçlü yapısı ile herzaman dikkat çeker. Kendinden emindir. Kolay kolay çevresindekilere güvenmez. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda tutumludur bunu cimrilik boyutuna kadar vardırır.

  Bilgi onlar için çok önemlidir. Nezaket ve kültüre de çok değer verirler. Kendilerini geliştirmek için çok çaba harcarlar. İş konusunda hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işleri başarıyla sonuçlandıracak güce sahiptirler.. Partner konusunda çok seçicidir. Hayatı dolu dolu yaşamayı çok sever. Partneriyle sosyal bir beraberliği olsun ister. Evlilik hayatında iyi ve sadık bir eş olur. Çocuklarına karşı sevgi dolu ve neşelidir. Ancak aşırı sahiplenme duygusu nedeniyle emredici bir tutum içine girebilir.

  KOVA KADINI (22 Ocak – 21 Şubat)

  Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkündür. Neşeli, becerikli, kararlı, değişken yapılıdır. Toplumda aranan, fikirlerine önem verilen, dostluğu aranılan biridir. Dostluğa, arkadaşlığa çok önem verir.Kova burcu kadını güçlü ve sağlam karakterlidir. Pratik zekâsıyla sorunlara çabuk çözümler üretir.
  Savaşçıdır, tuttuğunu koparır. Çalışkandır, her giriştiği işte başarılı olur. Parasal harcamalarda savurgandır ve düşüncesizce para harcamayı sever.Kova burcu kadını ikili ilişkilerinde kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Zor bir insandır, onunla beraber olacak kişinin onu iyi tanıması gerekir. Anlayışlı, kafası uyan bir erkekle çok mutlu olur. Mükemmel bir âşıktır, aşkı için her şeyi göze alır. Dürüsttür.Çevresindeki insanlara açık ve net davranır.Kova kadını derin bir hissiyata sahiptir ama güçlü görünmeyi sever. İlişkisinde değişikliği ve farklılığı sever. Hayata dair ne varsa paylaşmaktan keyif alır. Evine düşkündür. İyi bir anne ve eş olur.

  BALIK KADINI (22 Şubat – 21 Mart)

  Balık burcu kadını tuttuğunu koparan, hırslı çekici ve sempatiktir. Evine bağlıdır. Huzur bulduğu yer evidir. Güzel olan her şey onun ilgisini çeker. Sanatsal ruhlu ve romantiktir. Dikkat çekmekten hoşlanır. Sezgileri çok kuvvetlidir.İstediğini elde etmek için her türlü çabayı sarf eder. Kıskançtır, her konuda en iyi olmak ister. Neşeli, canlı ve hareketlidir.
  Bakımlıdır, giyime, estetiğe önem verir.

  İyi bir âşıktır, derin hissiyata sahiptir. Aşka önem verir. Sadık ve tutkuludur. İlişkilerinde fedakardır.Çekici ve hoş mizaca sahiptir.
  Evliliğe yatkındır. Çocuklarına, eşine sadık olur. Sevdiği erkeği sahiplenir, kıskançtır.
   
Yükleniyor...