burçlara göre hediye seçimi

'Kadınlar Kulübü' forumunda HazaN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sevgilinizin burcuna göre hediye seçimi
  Hangi burca hangi hediye alınır
  Burçlara alınacak hediyeler

  Koç

  21 Mart - 20 Nisan


  Koç burcunda doğanlara bir giyim eşyası alacaksanız kırmızı tonunda renkleri seçebilirsiniz. Mücevher alacaksanız, kırmızı taşlar , özellikle kırmızı mercan, kişinin Koç özellikleri olan girişimcilik, aktiflik ve enerjik olma özelliklerini arttırdığı söylenir.

  Formda kalmayı önemseyen bu burç için spor salonu üyeliği veya spor aletleri hediye edebilirsiniz. Spor, biriken enerjilerin sağlıklı dışarıya atılması için en iyi yöntemlerden biridir.

  Kesici aletler, savaş konulu video oyunları veya filmler bu burcun ilgi alanına girebilir. Güzellik salonunda bir gün de hiç fena bir fikir olmaz. Süprizlere bayıldıkları için, süpriz partiyi de listenize eklemeyi unutmayın.

  Boğa

  21 Nisan – 21 Haziran


  Bu burca hediye alırken miktardan çok kaliteye önem vermelisiniz. Kaliteli şarap, iyi çikolata, kaşmir kazak seçenekler arasında olabilir.

  Masaj randevusu bu rahatına düşkün burcu menun eder. Bir müzikale veya operaya bilet, güzel bir CD onun müziğe olan ilgilisini tatmin edebilir.

  Yeşillikleri ve bahçe işlerini sevdigi için saksıda güzel bir çicekte onları mutlu edebilir. Güzel kokulardan hoşlandıklarını da hatırlatırız. Ayrıca bu burç için hediye çeki her zaman bir alternatiftir. İyi bir restorantta yer ayırmayı da unutmayın.

  Venüs tarafından yönetilen Boğa burcunun mücevheri pırlanta ve beyaz safirdir. Güzellik, sakinlik ve sebat enerjisi için derinize değecek şekilde bu mücevherleri taşımayı deneyebilirsiniz. Ama unutmayın insanlara veya doğaya zülm ile çıkarılmış mücevherlerin faydasından çok zararı vardır.

  İkizler

  22 Mayıs - 21 Haziran


  Hızlı düşünen İkizlere zeka geliştirici her oyun, kitap, bilgisayar programı hediye olarak uygundur. Konuşmayı seven İkizler yeni bir telefondan da çok hoşlanacaktır.

  Elleri yöneten burç için yüzük iyi bir hediye olabilir, evinde davet vermekten hoşlandıkları için bardak seti birer alternatiftir.

  İkizler seyahati de oldukça sever, seyahat çantası veya bir uçak bileti ile onları her zaman mutlu edebilirsiniz.

  Yeşil taşlı bir mücevher, özellikle zümrüt veya yeşil taurmaline, taşımak İkizler özellikleri olan iletişim gücünü ve kıvrak zekayı haraketlendirir. Fakat unutmayın insanlara veya doğaya zülm ile çıkarılmış mücevherlerin faydasından çok zararı vardır.

  Yengeç

  22 Haziran - 22 Temmuz


  Duygusal Yengeçlere anlamlı gelecek bir hediye düşünün. Eğer onu yakından tanıyorsanız bunun ne olduğunu bilirsiniz, eğer çok iyi tanımıyorsanız örneğin ellerinizle yaptığınız bir hediye veya onu düşündüğünüzü anlatan bir jest onu mutlu edecektir.

  Gümüş eşyalar veya takılar bu burcun beğenisi için garantidir. Ay tarafından yönetilen bu burcun metali olan gümüşü üzerinde taşıyanların da duygusal yönlerinin kuvvetlendiği söylenir. Gümüş plakanın içinde inci veya ay taşı bu etkiyi daha da kuvvetlendirir.

  Yengeçler, su ile ilgili eşyalardan hoşlanabilir, kahve yapma makinası veya özel bir şişe şarap bu katagoridedir.

  Bu evciman burç için yemek kitabı, mutfak eşyası, fotoğraf albümü sizi yanıltmaz. Çiçek gönderecekseniz beyaz rengini tavsiye ederiz.

  Aslan

  23 Haziran -23 Ağustos


  “Lüks” seçeceğiniz hediye için anahtar kelime olabilir. Aslında onlara kendilerini iyi hissetirecek saç tokasından, makyaj malzemesine kadar herşey bu kategoride alternatifiniz olabilir ama ne alırsanız alın mutlaka en iyisi olsun.

  Drama yapmaya yatkınlıkları olduğu kadar dramayı seyretmeyi de severler, tiyatro veya opera bileti hoşlarına gidecektir. Giyim kuşam alırken hayvan deseni, sarı, kırmızı ve moru tercih edin. Çicek gönderirkende bu renklere sadık kalın.

  Kumarhane de geçirilecek bir gece, yada haftasonu kacamağı onlar için güzel hediyelerdir.

  Altın, Aslan burcunu yöneten metaldir, mücevheri ise yakuttur. Derinize değecek şekilde bu metal ve taşı taşımak gurunuza ve kendine güvenize destek olabilir. Ama unutmayın insanlara veya doğaya zülm ile çıkarılmış mücevherlerin faydasından çok zararı vardır.
    2. Cevap: burçlara göre hediye seçimi

  Başak

  24 Ağustos – 23 Eylül


  Başaklar pratik hediyeleri tercih edecektir. Hayatlarını kolaylaştıracak ev aletleri veya organize olmalarına yardım edecek eşyalarla onları mutlu edebilirsiniz.

  Okumayı çok sevdikleri için herzaman bir kitap hediye edebilirsiniz. Sinek kaydı dış görünüşleri ile gurur duydukları için kokulu sabunlar, kaliteli losyonlar hoşlarına gidecektir. Sağlıkları konusunda çok bilinçli oldukları için organik ürünlerle dolu bir sepet onları memnun edebilir.

  Elleri ile çalışmayı çok sevdikleri için elektronik matkap, dikiş makinası ya da manikür-pedikür seti seçimleriniz arasında olabilir.

  Merkür’ün yönettiği bir burç olduğu için yeşil taşlı mücevherler onların bilinçlerini artıracaktır. Eğer sizde Basak burcunun elementi olan toprak elementi özelliklerinden pratiklik, el mahareti ve düzene ihtiyaç duyuyorsanız toprak, çamur ve kil ile çalışabileceğiniz hobileri düşünebilirsiniz.

  Terazi

  24 Eylül - 23 Ekim


  Terazilerin müziğe olan ilgileri onların her zaman bir CD veya konser bileti ile mutlu olabileceğini bize düşündürür. Ancak unutmayın onlar hiç bir şeyi tek başına yapmayı sevmez, biletlerin en az iki kişilik olması gerekir. Bu burcun sembolü olan iki kefe alacağınız diğer hediyeler içinde size fikir vermelidir. Diğer bir değişle örneğin mum veya çerceve alacaksanız iki adet almayı ihmal etmeyin, böylece onların denge hissini zedelemezsiniz.

  İnce zevklerine uygun kol düğmesi, ipek bir eşarp ya da burclarının metali olan bakırdan ev eşyaları iyi seçimlerdir. Hareketli sosyal hayatlarındaki randevuları onlara hatırlatan elektronik bir hediyeyi de düşünebilirsiniz.

  Eğer çicek göndermek istiyorsanız, elinizle yazdığınız bir notla beraber bir demet kırmızı gülü tavsiye edebiliriz. Venüs tarafından yönetilen bu burcunun mücevheri de pırlanta ve beyaz safirdir. Güzellik, diplomasi ve denge enerjisi için derinize değecek şekilde bu mücevherleri taşımayı deneyebilirsiniz. Ama unutmayın gerçek fayda için insalara veya doğaya zülm ile çıkarılmış mücevherlerin faydasından çok zararı vardır .

  Akrep

  24 Ekim – 22 Kasım


  Akreplerin doğalarında gizemli olmak vardır, onların bu gizemine katkıda bulunacak herşey hoşlarına gidebilir. Bunun ne olacağına karar vermek aslında biraz hayal gücü gerektirse de biz güneş gözlüğü, eşarp, geniş şapka, radar detektörünü tavsiye edebiliriz.

  Gizemli ve trajik filmler ve kitaplardan hoşlanırlar. Herşeyin derinine inmeğe yatkın oldukları için kitap seçiminde bunu göz önünde bulundurmalısınız.

  Bu seksi burca herzaman iç çamaşırı alabilirsiniz. Ayrıca deriden kıyafet ve aksesuarlar da hoşlarına gidecektir. Tarz olarak klasik ve uzun ömürlü eşyaları tercih ederler.

  Bu enerjiyi kuvvetlendiren mücevher ise Mars burcunun kırmızı taşları ve özellikle kırmızı mercandır.

  Yay

  23 Kasım – 21 Aralık


  Yaylar için hediye almanın yarı heycanı onu açarken yaşanır. Eğer hediyeyi beğenmemişse hemen onu size belli edecektir. Beğenisini garantilemek istiyorsanız bu maceracı ve doğa sever burç için kamp malzemeleri, su geçirmez bot, dünya atlası gibi gezginlerin hoşuna gidecek eşyalar alın. Gezme, görme ve keşfetme merakları için son model dijital kamera veya eğer nereye gitmek istediğini biliyorsanız bir uçak bileti ile onu çok sevindirebilirsiniz.

  Hayvan seven bir Yay burcuna hayvanları ile ilgili bir hediye alabilirsiniz veya köpek ve at resimli takvim onu sevindirecektir.

  Entellektüel bu burç için kitap her zaman en güzel hediyedir ama her kitaba sevinmez ve ilgisini genelde derin konular çeker.

  Yay burcunun yöneticisi Jüpiterdir, şansın ve pozitif enerjinin gücünü artırmak için sarı safir önerilir, sarı topaz da alternatiftir.

  Oğlak

  22 Aralık – 20 Ocak


  Bu kariyer odaklı burca iş hayatında kullanabileceği bir şey alırsanız hoşuna gidebilir. Kendi paraları ile almayacakları lüks eşyalar da onları memnun eder. Tarzları daha çok klasiktir ve eski değerlere önem verirler. Antika eşya veya aile mücevherini en çok takdir edecek burç Oğlaktır.

  Kitap alacaksanız ipucu verelim tarihi konulardan hoşlanırlar. Bir parfüm için de yine klasik çizgiden ayrılmamalısınız.

  Satürn tarafından yönetilen bu burcun mücevheri mavi safirdir. Mavi topazı genelde boyadıkları için tercih edilmez, tanzanit daha iyi bir alternatiftir.

  Kova

  21 Ocak – 18 Subat


  Uzun süredir onu görmüyorsanız bu sağı solu belli olmayan burcun şu anda nelerden hoşlandığını bilmek imkansızdır ama hep hoşlanacakları bir şeyi tahmin etmek gerekirse en son teknoloji aletler diyebiliriz.

  Daha özel birsey arıyorsanız içinde beraber hatıralarınızı gösteren bir fotograf albümü önerebiliriz. Duygularını her zaman gösteremeyen bu burç için arkadaşlarının yeri her zaman ayrıdır.

  Eğer bir kıyafet alacaksanız son modayı en iyi taşıyacak burçtur. Kitap alacaksanız ise astroloji veya evrenin sırları hakkında kitaplar ilgisini çekebilir.

  Klasik astrolojide Satürn’ün yönettiği bu burç için mavi safir mücevherler tavsiye edilir. Mavi topazı genelde boyadıkları için tercih edilmez, tanzanit daha iyi bir alternatiftir.

  Balık

  19 Şubat – 20 Mart


  Bu mistik burcu hayatın acımasız gerçeklerinden uzaklaştıracak bir hediye onlar için idealdir. Örneğin bir şişe şampanya, bir aşk şiirleri kitabı veya gizemli gücler hakkında bir roman. Su burcu olduğu için banyo köpükleri, tuzları, sabunları her zaman hoşlarına gider. Bu kategoride diğer akla gelen bir alternatif hediye ise sevimli akvaryum balıkları olabilir.

  Bu doğuştan yetenekli fotografçıya dijital fotograf makinesi de alabilirsiniz. Balık burcunun klasik astrolojide yöneticisi Jüpiter’dir, şansın ve pozitif enerjinin gücünü artırmak için sarı safir önerilir, sarı topaz da alternatiftir.

  Romantik ruhlarına hitap edecek mum ışında güzel bir akşam organize etmeyi de unutmayın.
   


Yükleniyor...