Bülent İnal Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Belinay tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Bülent İnal, 19 Mayıs 1973'de Şanlıurfa'da doğdu.
  İnal, 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

  Bülent İnal oyunculuğa ilk defa 1997 yılında Yasemince'de figüranlık yaparak başlamış ve polis rolü ile ilk kez televizyon izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.

  Bülent İnal, sevilen dizilerinden Kurşun Yarası'nda kaymakam rolüyle seyircinin ilgisine mazhar oldu. Aslında ekranda ilk başrolünü bu diziden bir yıl önce, 2002'de Ahu Türkpençe ile rol aldığı Azad'da oynamıştı. Ancak dizinin ömrü kısa sürdü. Dizi o dönem ne Ahu Türkpençe'ye ne de Bülent İnal'a şu anki şöhretlerini getirmişti.

  Yakışıklı, dürüst kaymakam karakteri İnal'ın şansı döndü. Kurşun Yarası'yla birlikte yüzüne konan bıyıklarını Ihlamurlar Altında dizisinde de kestirmedi.

  Bülent, Bu yayın döneminin ses getiren bir iki yapımından olan Ihlamurlar Altında'da, mahallenin bıçkın delikanlısı olarak yine bıyıklı haliyle karşımızdaydı. Dizide sevdiği kadını elinden kaçırsa da intikamı büyük olacağa benziyor. Reklam filmlerinde zaman zaman bir aile babası olarak karşımıza çıkan yakışıklı oyuncunun mesleki deneyimi tabii ki bir iki yapımla kısıtlı değil.

  Bülent İnal'ın rol aldığı bazı önemli yapımlar: Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Hiçbiryerde, Vizontele Tuuba, Anlat İstanbul filmleri ile Karanlıkta Koşanlar ve Cesur Kuşku dizileri...

  Bülent inal fotoğrafları

  Bülent-İnal-.jpg
  bulen-tinal.jpg bülent.jpg bülent-.jpg bülent-2.jpg bülent-5.jpg bülent-6.jpg
    2. isminden tanıyamadım resmi görünce tanıdım dizilerde oynuyodu sanırım
    3. bıyıklarını kestirince sanki kilo almış dizi de öyle gördüm
    4. Tşkler cnm emeğine sağlık.. Neyseki bunu tanıyorum
    5. Bunuda tanımıyorumm yaaa bu kim ne dizisinde oynamışki....
    6. hımmm bunu beğenirim :f196:
    7. Yanılmıyorsam Ihlamurlar Altında'da oynamıştı..
  Teşekkürler Sultanım.. .:f40:
    8. bense çok seviyorum