Bu dizilerin sırrı ne?

'Haberler' forumunda Sibel tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Her sezon tüm TV kanalları seyircinin ilgisini çekecek ve uzun süreli izlenebilecek projeler üretmeye çalışır. Bunların bazıları 'tutulur' bazıları ise kısa sürede yayından kalkar. Peki bu dizilerin sırrı ne?:f20:

  [​IMG]
  AŞK-I MEMNU

  Halid Ziya Uşaklıgil'in 100 yılı aşkın bir süre önce kaleme aldığı bir edebiyat klasiği Aşk-ı Memnu. İlk olarak 1974 yılında usta yönetmen Halid Refiğ tarafından TRT'ye dizi olarak uyarlandı. O yıllarda Bihter'i canlandıran Müjde Ar'a şöhret kazandıran dizinin yeni uyarlaması da izlenme rekorları kırıyor. Bu dizide de başarının formülü gizli. Aynı evde yaşanan yasak ya da itiraf edilemeyen aşklar, ince entrikalar, gizli buluşmalar, açık düşmanlıklar.Dizinin bunca izlenmesinde yönetmen Hilal Saral ile kamera arkası ekibinin ve güçlü oyuncu kadrosunun büyük payı var kuşkusuz. Dizi kadrosu içinde en çok ilgiyi toplayan ise mankenlikten aktörlüğe geçen Kıvanç Tatlıtuğ. Üstelik bazı kadın seyirciler diziyi Bihter karakterinin giydiği giysileri, taktığı takıları ve kullandığı yatak takımlarını görebilmek için de izliyor. Bihter karakterini canlandıran Beren Saat'in giydiği bir bölümde ayakkabı, giysi ve kullandığı aksesuarlar da ertesi gün yok satıyor.
  [​IMG]
  EZEL

  Bu sezonu damgasını vuran dizilerden biri de Ezel oldu. Son dönemin gözde aktörü Kenan İmirzalıoğlu ile Cansu Dere, Tunçel Kurtiz ve daha bir çok usta oyuncunun rol aldığı dizi her hafta milyonları ekran başına kilitliyor. Dizinin başrol oyuncusu İmirzalıoğlu'na göre bu dizinin başarısının sırrı kadın karakterlerin konumu.Usta aktör Kurtiz bu konuda şunları söylüyor: "Cansu Dere'nin canlandırdığı Eyşan'dan yola çıkarsak... Hem bir güç var, kadınlar artık güçlü olmak istiyorlar, hem de bir arada kalmışlık durumu. Her kadının zaman zaman arada kaldığı gibi tıpkı... Babasının durumuyla arada kalmışlığı, bir abla olarak kardeşini ayakta tutma, onu yaşatma derdi, onun uğruna en büyük aşkına ihanet etmesi. Sıkışmış bir kadın ve yaptığı her şeye rağmen ona deliler gibi aşık bir adam. 'Bana bir şey söyleme, çünkü söylersen inanırım' diyor." Elbette dizinin oyuncu kadrosunun yanısıra kamera arkası ekibin bu başarıdaki katkısı tartışılmaz. İşte Ezel dizisinden kareler ve her hafta milyonları ekran başına toplayan dizilerin bu kadar izlenmesinin sırları.  [​IMG]
  KURTLAR VADİSİ

  Yıllardır izlenme rekorları kıran dizi özellikle bu tür konuları seven aksiyon tutkunlarını ekrana bağladı. Dizinin bazı karakterleri bile başlı başına şöhret oldu. Bu karakterlere sinema filmi bile çekildi.
   


Yükleniyor...