Bozcaada’ya ne zaman gitmeli

Züleyha

Yönetici

Bozcaada’ya ne zaman gitmeli.jpg

Bozcaada’ya ne zaman gitmeli

Genellikle yaz mevsiminde tercih edilen Bozcaada, deniz mevsimi dışında da ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Çünkü doğası, iklimi, şarap ve yemek kültürü, burayı her daim çekici kılıyor. Günübirlik gezilerde adayı tam olarak keşfedemeyebilirsiniz. Görülecek yerleri bitirseniz bile, daha uzun kalarak adanın ritmini yakalamalısınız. Bozcaada’ya dört mevsim gidebilirsiniz…Böylece Bozcaada’yı tam anlamıyla hissetmiş ve keşfetmiş olacaksınız.

Bozcaada’ya ne zaman gitmeli ?
YAZ
Adada yaz aylarında, Mayıs sonundan Ekim ortasına kadar rahatlıkla denize girebilirsiniz. Eğer sadece deniz tatili yapmak istiyorsanız Temmuz ve Ağustos aylarını tercih etmelisiniz. Adanın rüzgarlı ve nemsiz havası sayesinde yaz ayları bunaltıcı geçmemektedir. Konaklama iyatlarının en yüksek olduğu dönemler ise yoğunluğun olduğu bayram tatillerinin olduğu zamanlardır

KIŞ

Kışları genellikle güneşli geçen, yağmur da yağsa ardından güneş açan bir kış mevsimine sahiptir. Dolayısıyla kışın adada kasveti hissetmiyorsunuz. Kışın poyraz sebebiyle hava sıcaklığı daha soğuk hissedilse de kar nadir olarak yağmaktadır. Sosyal hayatın en sönük olduğu zaman Aralık ve Mart arasıdır.

SONBAHAR

Sanırım adanın en huzurlu zamanı sonbahar. Sonbaharda ısınmış olan denizi yazın bile bulmak zor oluyor. Arka planda bağ bozumu devam ederken, koylar, oteller ve restoranlar size kalıyor. Sonbahar, adada uzun yürüyüşler ve bisiklet gezileri için en ideal zaman… Bağlarda kalan üzümleri, olgunlaşmış incir ve böğürtlenleri de yemek için, sonbaharda adayı ziyaret edebilirsiniz.

Bozcaada’ya ne zaman gitmeli
Çiçeklerin hem kırları hem de bağları renklendirdiği, adanın en yeşil göründüğü mevsimdir ilkbahar. Ada halkının kendini dışarı attığı, piknik ve mangal keyine başladıklarını ilkbaharın gelişinden anlayabilirsiniz.
 
Üst