Boyun Sarkmalarına Karşı Maske

'Kadınlar Kulübü' forumunda Merve tarafından 12 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Cildimiz ne kadar bakımlı ve genç olursa olsun, boyundaki kırışıklık ve sarkmalar ne yazık ki yaşımızı ele veriyor. Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, özel ilgi isteyen boyun bölgemizde oluşacak sarkma ve yatay çizgilerin önüne geçmek için hem dikkat etmemiz gereken unsurları hem de evde hazırlayabileceğimiz bitkisel bakım maskesi tarifi veriyor.

  Yapmamız gerekenler
  - Boynu dik ve vücudun ortasında tutmak
  Boynumuzu her tür işi yaparken öne doğru eğeriz. Bunun sonucunda yatay çizgiler oluşur ve hatta bazen çene altı sarkması da buna eşlik eder. Dik oturmak ve kafayı, boynu dik tutmak bunların oluşumunun önüne geçer.

  Doğru yastık, doğru yatış şekli
  Fazla yüksek ve ergonomisi bozuk yastıklar boyun çizgilenmesine sebep olur. Sırt üstü yatmak ve yumuşak kılıflı yastıklar kullanmak, kırışıklıkların önüne geçmenize yardımcı olur. Yumuşak yastık kılıfları cildinizi çizmediği için kırışıklıkları tetiklemez.

  Güneş
  Güneşin zararını en çok dekolte ve boyun bölgesi hisseder. Kurur, lekelenir ve kırışır. Güneş koruyucusu her gün kullanılmalı, boyun ve dekolte unutulmamalıdır.

  Bitkisel boyun maskesi tarifi
  2 yemek kaşığı zeytinyağı (sızma)
  2 tatlı kaşığı buğday filizi yağı
  1 yumurta akı
  Zeytinyağı ve buğday filizi yağı karıştırılır ve ardından yumurta akı ilave edilir.

  Hazırlanan maske boyun ve dekolteye sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır ve maden suyu ile kompres yapılır. Bu bakım haftada bir gün uygulanabilir.


  alıntı
   


Yükleniyor...