Bluetooth nedir ?


Bluetooth nedir


Kablosuz bağlanabilirlik sağlayan yeni Bluetooth teknolojisi, dijital cihazları bağlayan telleri kesiyor. Düşük maliyetli kısa menzilli telsiz linkine dayanan Bluetooth, görünürde tek bir kablo olmadan birçok dijital cihaz tipini bağlayarak, size dolaşma özgürlüğü verir. Bahsini ettiğimiz hareket özgürlüğü budur.

Bağlantı kurmak için iki adet Bluetooth ile donatılmış cihazın birbirlerine 10 metrelik bir mesafe kadar yaklaşmaları gerekir. Bluetooth telsiz tabanlı bir bağlantı kullandığından, iletişim kurmak için görüş hattı bağlantısına bile ihtiyaç duymaz. Diz üstü bilgisayarınız, bilgiyi yan odadaki yazıcıya gönderebilir ya da evinizin alarm sistemini kontrol etmek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Bluetooth, kablosuz bağlanabilirlik için küresel bir standart haline gelmiştir. Gelecekte, Bluetooth'un, on milyonlarca cep telefonu, PC, diz üstü bilgisayar ve diğer birçok elektronik cihaz için bir standart haline gelmesi muhtemeldir. Sonuç olarak, piyasa, yeni uygulamalar, katma değerli servisler ve uçtan uca çözümler talep edecektir.

Bluetooth'un sunduğu kablosuz bağlanabilirlik imkanları uygulama olarak sınırsızdır. Ayrıca, küresel olarak mevcut telsiz frekansı kullanıldığından, Bluetooth, tüm dünyadaki kablosuz bağlanabilirliğe hızlı ve güvenli erişim sağlayabilir. Bunun gibi bir potansiyelle, Bluetooth'un, tarihte en hızlı kabul gören teknolojilerden biri olması şaşırtıcı olmayacaktır
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst