Black Sabbath resimleri

'Resimli Konular' forumunda anniccha tarafından 11 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Black Sabbath, 1969 yılında Aston, Birmingham, İngiltere'de Tony Iommi (gitar), Ozzy Osbourne (vokal), Geezer Butler (bass) ve Bill Ward (davul) tarafından kurulan ilk heavy metal gruplarından biridir. Grup birçok üye değişimi yaşamış olmasına rağmen, yıllar boyunca grubun tek değişmeyen üyesi Tony Iommi olmuştur.
  Tony Iommi ve Bill Ward 1967 ve 1968'li yıllarda Mythology adlı grupta, Ozzy Osbourne ve Geezer Butler ise Rare Breed’de çalıyordu. Daha sonra dördü birleşip Polka Tulk Blues isimli bir grup kurdular, ismi değişip Earth oldu.
  Butler bir gün sokakta Boris Karloff’un oynadığı Black Sabbath filmini izlemek için sıraya giren insanları gördü ve insanların korkmak için bir filme gidiyorlarsa korkmak için müzik de dinleyebileceklerini düşündü bunun ardından Osbourne ve Butler Black Sabbath isimli bir şarkı yazdı, grubun ismi değişip Black Sabbath oldu ve dark blues olarak tanımladıkları müziği yapmaya başladılar.
  Black Sabbath Heavy Metal'in öncüsü olarak kabul edilir. Grup Black Sabbath, Paranoid ve Master of Reality albümleri ile bu tarzı tanımlamışlardır.
  Grup Amerika'da 15 milyonun üzerinde dünya çapında 70 milyondan fazla albüm satmıştır. Bill Ward dışında tüm orijinal üyeler (Ozzy Osbourne, Geezer Butler, Tommy Iommi) Black Sabbath'ın 19.uncu stüdyo albümü olan '13'ü Haziran 2013'te yayınladı. Toplamda 22 müzisyen en az bir kereliğine Black Sabbath'ta bulunmuştur.

  Black Sabbath fotoğrafları

  black sabbath 1.jpg black sabbath 2.jpg black sabbath 3.jpg black sabbath.jpg black sabbath4.jpg
   


Yükleniyor...