Bir Öğretmen ve Eğimtimci olarak Hz. Muhammed (s.a.v)

'Dini Bilgiler' forumunda GezgiN tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu
 1. Çok çeşitli ve çok ağır problemler içinde çırpınan insanlar, bugün her zamankinden daha ziyade Hz. Muhammed’e (a.s.m.) muhtaçtır. Çünkü o her türlü derdin ilacı, devası ve çaresidir..

  O, en büyük öğretmen, en büyük eğitimcidir. O, en şefkatli baba, en merhametli eştir. O, en güvenilir insan, en sevilen dosttur. O, en üstün problem çözücü, en mantıklı uzlaştırıcıdır.

  BİR ÖĞRETMEN VE EĞİTİMCİ OLARAK HZ.MUHAMMED (S.A.V)  Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in öğretmen ve iyi bir eğitimci olarak incelersek inanılmaz derece ilginç ve bugünün eğitimcilerine ışık olacak doneler çıkar. Özellikle günümüzün pedagojik formasyonun çok çok üzerinde olduğunu görürüz. Çünkü Hz. Muhammed’in öğretmeni Yüce ’tı. Kitabı ise kıyamete kadar baki olacak Kuran’dı.


  Ey Rabbim! Tüm öğretmen ve hocalarımıza geçmişlerin yolundan ayırma. Tıpkı Hz. Muhammed sav gibi. Azim ve dirençlerin artır. Bize yolunda gece gündüz sevk ve aşk ver tıpkı Hz. Muhammed gibi Kuran’ın öğretileriyle Hz.Muhammed’inde eğitim felsefesiyle yaşarak eğitme bize de ömür boyu nasip et.  24 kasım 2010 öğretmenler günü

  Tüm öğretmenlerimize gönülden sevgiler saygılar..
   


Yükleniyor...