bir miyav için 20 bin dolar

Bu kedinin sesi sahibi için çok değerli. Öyle ki 20 bin dolara mal oldu.
Onun bir miyav sesi için tüm parasını vermeye razı fedakar bir sahip o. Jean Kelly, bir anda sesini kaybeden kedisi Cadbury için onca paranın değdiğini söylüyor

İngiltere'de sesini kaybeden kedisi için kapı kapı veteriner gezen Jean Kelly, başlarda sessizliğe bürünen kedisinin durumunun geçici olduğunu düşünse de daha sonraları bir gariplik olduğunu fark etmiş.

Kedisinin boğasında bir sorun olduğunu söyleyen veteriner, Cadbury adlı kedinin soluk borusunun tıkandığını ve bu yüzden ses çıkaramadığını endişeli sahibe açıklamaya çalışmış.

Bunun üzerine harekete geçen kadın, kedisi yeniden miyavlayabilsin diye iki büyük operasyon için tam tamına 20 bin dolar ödediğini söylüyor.

İki gün boyunca oksijen çadırında yaşayan 13 yaşındaki Cadbury, 4 ay süresince dea özel bakım altına alınarak ve düzenli kontrollere giderek iyileşmeye ve ses çıkarmaya başlamış.

Veteriner kliniğinde gerçekleşen ameliyatlardan sonra yeniden sesine kavuşan kedi için sahibi Jean Kelly, "Bu parayla bir seyahate çıkmayı planlıyordum ancak biricik kedimin tedavi masraflarını karşılayabilmek için bunu iptal ettim. Önemli değil. Bunu onun hayatı için yapmam gerekiyordu. Şimdi ikimiz de rahat nefes alıyoruz" açıklamasında bulunuyor.

Cadbury ise sahibinin ayaklarının dibinde yine eskisi gibi gerinip miyavlıyor. Hem de tam 20 bin dolarlık 'miyav'larla!
:f11:
 
valla bravo kadına. Hayvan sevgisi tam manasıyla varmış.
Kedininde sesine kavuşması sevindirici.
 
bende yapardım

gerçekten güzel bi haber bukadar hayvan düşmanı varken hayvan severlerin sagduyulu insanlarında oldugunu duymak inanın sevindirici benimde imkanım olsa aynı şeyi gözüm kapalı yapardım hayvanlarında yaşamaya hakkı oldugunu onlarında bir cana sahip oldugunu hiç unutmayalım.sevginin en sadık olanı asıl onlarda
 
gerçekten güzel bir davranis.. emegine saglik Gizem güzel bir yazi çalismasi ile gelmissin tesekkür ederiz....
 
Çok güzel bir davranış ama
keşke bu duyarlılığın binde birini açlıktan ölen çocuklar içinde gösterebilsek değil mi :(
 
Üst