Bir Dünya Bir Rüya


Bir Dünya Bir Rüya


Pekin Olimpiyatları’nın sloganı Bir Dünya, Bir Rüya tamamıyla Olimpiyat ruhunun evrensel değerleri olan birlik, dostluk, ilerleme, uyum, katılma ve düş kavramlarını taşıyor. Olimpik hedefler doğrultusunda dünyanın dört bir yanında gayret içinde bulunan insanların, insanlığı daha parlak bir geleceğe taşımak için gösterdiği gayreti yansıtıyor. Farklı renklerdeki bu insanların farklı dilleri konuşup farklı ırklardan olsalar da Olimpiyat Oyunları’nın cazibe ve eğlencesini birlikte paylaşıp insanlık için ideal barışı yakalamaya çalıştığı temasını içeriyor.

Bir Dünya, Bir Rüya

Pekin Olimpiyat Oyunları’nın derininde yatan temel kavramın manifestosudur. Uyum değerini İnsanların Olimpiyatı kavramıyla ifade eder. Üç temel unsurdan oluşan bir kavramdır; Yeşil Olimpiyatlar, İleri teknoloji Olimpiyatları ve İnsanların Olimpiyatı”, “İnsanın Doğayla Uyumu” ve “Barışın Öncelik Kazanmasının Tadını Çıkartmak.

Çinlilerin eski çağlardan beri insan ile doğa arasındaki ahengin ve insanların kendi arasındaki uyuma giden yolun peşinde oluşlarından hareketle uyum içerisinde bir toplum yaratmak, ahengin gelişmesi için çaba harcamak ilkelerinin anlatıldığı bir slogandır Bir Dünya, Bir Rüya. Bu slogan modernleşme yolundaki 5000 yıllık geçmişe sahip büyük bir ulusun barışsal gelişim, uyumlu toplum ve insanların mutluluğunu hedefleyen daimi inancı açıklar.

Barışa ilerlemek, insanlar arası uyumun gelişmesi, dostça yaşayıp ortak yararlar için seferber olmak ve mutlu bir yaşamın keyfini sürmek tüm dünyadaki insanların ortak görüşünü yansıtıyor.

Bir Dünya , Bir Rüya sloganına gönülden katılarak Milli Takımımıza başarılar diliyorum.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Bir Dünya , Bir Rüya sloganına gönülden katılarak Milli Takımımıza başarılar diliyorum. teşşekürler Erkan
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst