Bir Çiçek Bin Sevgi-Barbara Cartland

Barbara Cartland kitapları,Barbara Cartland romanları,Barbara Cartland Bir Çiçek Bin Sevgi,Bir Çiçek Bin Sevgi,KİTABIN ADI........................... ....Bir Çiçek Bin Sevgi
KİTABIN YAZARI........................ ..Barbara CARTLAND / Füsun DORUKER

KİTABIN ÖZETİ :
Öykünün kahramanları güzelliği ile prens Albertin kalbini çalıp onunla evlenen, son derece ihtiraslı, genç ve yakışıklı erkeklere zaafı olan Aline Longston ve onun avlarından biri olan, bütün kadınların hayran olduğu Dük Tynemounttur.
Kontes Aline Longston, Buckıngham Sarayında yapılan bir baloda Dük Tynemount ile karşılaşır. Dük ilk bakışta kontese karşılık vermemeye çalışırsada Contusion güzelliği karşısında isteklerine boyun eğerek, Kontesle tutkulu bir aşk yaşamaya başlar.
Kontesin kocası Prens Albert, durumdan şüphelenmiş gibi olduğunda, Kontes onu öyle iyi idare eder ki, Prens böylesine mükemmel bir kadınla beraber olduğu için içi huzur dolar ve kendini çok şanslı görür.
Ancak Contusionun bu sefer ki aşkı hiçbirine benzemez, Dük Tynemountan ayrılamaz ve onunla sürekli görüşmek ister. Bu arada Kraliçe Dük Tynemountu çirkin yeğeni Prenses Sophie ile evlendirme planı kurmaktadır. Kraliçenin bir emrini yerine getirmemek büyük bir saygısızlıktır ve böyle bir emrin Dük Tynemounta yöneltilmesi karşısında Dükün yapacak bir şeyi kalmayacaktır.
Bunu öğrenen Kontes, Dükten mahrum kalmamak için onu Kocası Prens Albertin yeğeni,ailesini kaybetmiş olan kocasının baktığı Honora ile evlendirmeye karar verir ve fikrini Düke kabul ettirir.
Honora çok güzel ve çok zeki bir genç kızdır. Kontes onu uzun yıllar görmemiştir. Honorayı görünce kıskanır ve Dükle evlenmesi gerektiğini aksi halde rahibe okuluna gönderileceğini söyler. Honora çaresiz kabul eder.
Böylece Dükle, Honara birbirlerini sevmeden evlenirler. Ancak contusion hesapları tutmaz. Çünkü Dük, Honorayı tanıdıkça aralarında bir aşk başlar.
Dükün hayatında ilk defa böyle masum, güzel yaşam dolu, iyilik meleği gibi bir kızla beraber olmuştur. Honoradan sonra yaşamı renklenmiştir ve daha önce hiç yaşamamış olduğu duyguları yaşamıştır.
Kontes bu sefer ağır bir yenilgi almıştır. Dük aradığı gerçek aşkı bulmuştur.
Not : Kitap özetlerindeki fikirler yazarların özel fikirlerini yansıtmaktadır.

Alıntı
 
Üst