Bir Babadan Oğluna Nasihat


"Bir erkeğin hayatının en önemli misyonlarından biri kendi türünün geleceğini oluşturacak nesilleri doğru biçimde yetiştirmektir. Bizim toplumumuzda da bunun en faydalı biçimi "Bak oğlum bu da sana benden bi baba nasihatidir" diye başlayan konuşmalardır. Eğitim sürecinin en ufak yaşlardan itibaren başlaması gereken, en hassas ve bir o kadar önemli konu da karı milletiyle münasebetlerdir. İşte size gelecek nesillere aktarmanız için derlenmiş bir takım Baba Nasihatleri...

1- Bak evladım, karından mantıklı bir hareket bekleme. Mantık kadında var olmayan birşeydir.

2- Bak evladım, sen sen ol karınla anan arasındaki bir rekabette taraf olma, gün gelir ikisi anlaşır, kabak senin başına patlar.

3- Bak evladım, sen sen ol evlenme; tut ki oldu bi eşşeklik, en asından çocuk yapma, hadi dedin şehvet kurbanıyız, bari birden fazla yapma.

4- Bak evladım, kadın yapı itibariyle sinsidir. Bilesin ki kadınlara karşı her tutumun belki 3 dakka belki 30 sene sonra aleyhine kullanılacaktır.

5- Bak evladım, kadın avanak görüntüsü altında bir çakaldır. Bilesin ki yaptıkları hiçbirşey tesadüf değildir.

6- Bak evladım, eger evlenirsen bilesin ki hayatının amacı karısının isteklerini karşılamaya endeksli mankurt beyinli, köle zihniyetli, idiyot herifin tekine dönersin.

7- Bak evladım, eğer bir gün, karın bi dediğini itiraz etmeden kabul etmişse bunda iyi niyet arama. Çek defterini hazırla. Mutlaka istediği birşey vardır.

8- Bak evladım, eğer karın, sen yatağa girdiğin anda, daha yalvarma ve aşağılanma diz boyu baldır boyu olmadan, üzerine atlayıp seninle sevişmeyi istemişse, bil ki sen daha sigaranı yakmadan kendini yeni bir yemek odası takımı almakla ilgili bir tartışmanın içinde bulacaksın.

9- Bak evladım, bir gün karın normalde senin istediğin bir yere senle gelmeyi hiç itirazsın kabul etmişse, bil ki sen ne olduğunun farkına bile varmadan kendini en sevilmeyeninden bir akraba ziyaretinin ana kahramanı pozisyonunda bulacaksın.

10- Bak evladım, feminizm denen piikolojik harp unsuru gerçeklerin saptırılması için, faşist, militan kadınlar tarafından kurgulanmış yalanlardır. Bilesin ki esas ezilenler, karılarının zulmüne tabi olan biz erkeklerdir. Ancak sakın bir kadınla bu konuda tartışmaya girmeyesin. Yoksa üzerindeki baskının dozu artacaktır.


11- Bak evladım, karın senden bir şey isterken sakın diyim gözlerine ya da memelerine bakma, aldanırsın. Meme dediğin inekte de var.

12- Bak evladım, karının arkadaşlarıyla fazla yüzgöz olma ancak onların kocalarıyla belirli düzeyde ilişkini sürdür. Zira onlar senin kader ortağındır. Gün gelir lazım olabilirler.


13- Bak evladım, bu nasihatlerimi tuttuğun halde bir gün, karınla sorunlar yaşıyosan ve bu sorunlara rağmen neden hala ona tahhammül ettiğini sorguluyorsan fazla kasma sadece ilk nasihatimi hatırla. Fazla da kafanı yorma..."
 
Üst