Bilişimde Satış Odaklı Kariyer

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu
  1. Sektörün hızla büyümesi ve her geçen gün gelişmesi nedeniyle satış kadroları da giderek büyüyor. Satış kadrolarının gelişmesi ise kariyer fırsatlarını beraberinde getiriyor. Aktif olarak sektörde satış kadrolarında yer alan kişiler kariyer basamaklarını da hızla tırmanıyorlar. Sektörün dinamik yapısına uygun olarak satış uzmanı olmak için fırsat yakalamak eskisinden çok daha kolay.


    Staj Sorumluluğa Hazırlar

    IT sektörü, satış ve satış sonrası hizmetler yelpazesi çok geniş olduğu için kariyer konusunda sektöre girmek isteyen kişiler stajlarını çok iyi değerlendirmelidirler. Staj, kişiye iş yapabilme yeteneğini kazandırırken, ileride aktif olarak alacağı sorumluluklara hazırlar.


    Sertifikasyonun Önemi

    Kişiler, IT sektöründe satış organizasyonu içerisinde yer alabilmek için gerekli sertifikasyonları tamamlamış olmalıdırlar. IT tabanlı ürün satışı konusunda görev alacak kişiler satış yapacakları ürünlerin kurulum, kullanım ve proje içerisinde nasıl yer alacağı konularında eğitim almakla yükümlüdürler. Yükümlülüklerini yerine getirmiş ve edindikleri tecrübeleri işinin bir parçası olarak gören kişiler istedikleri iş pozisyonlarına da rahatlıkla ulaşabilirler.