Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı

'Teknik Yardım' forumunda Masal tarafından 23 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayarın Ekran Çözünürlüğü Kaç Olmalı


  Bilgisayarın Çözünürlüğü  Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan küçük menüden “Özellikler” satırını seçin. Böylece “Görüntü Özellikleri” isimli yeni bir pencerenin açılmasını sağlayacaksınız.

  Windows Vista ve 7‘de ise masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan yeni menüden “Ekran Çözünürlüğü” satırına tıklayın.Açılan yeni pencerede ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarları göreceksiniz.

  Windows XP‘de ”Renk Kalitesi”, Windows’un kullanacağı renk sayısını belirler. Eğer mevcut değer mümkün olan en yüksek seviyede ise (32 bit – 16.8 milyon renk), bu değeri “Orta” (16 bit – 65.536 renk) şeklin de ayarlamak bilgisayarınızı hızlandırabilir.

  Windows XP‘de yer alan ”Ekran Çözünülürlüğü” ayarı, simgelerin ekranda nasıl görüneceklerini belirler. 15 inç bir monitör için 800×600, 17 inç bir monitör içinse 1024×768 değerlerini tercih edebilirsiniz. Daha yüksek çözünülürlükler hem gözlerinizi yorabilir, hem de görüntüleme süresini uzatabilir.
   


Yükleniyor...