Bilgisayarım Hiçbir Kablosuz Ağı Görmüyor

'Teknik Yardım' forumunda Burcu tarafından 21 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayarınızda internet bağlantısı yapabilmeniz için gerekli kablosuz ağlar listesi görünmüyor ise aşağıda sıralayacağımız kontrolleri yapmanızda fayda vardır.
  Önce ekranın sağ alt kısmında bulunan kablosuz ağ simgesine tıklayın açılan pencerede bilgisayarınızın kapsama alanındaki kablosuz ağları göremiyorsanız;

  • Dizüstü ya da tablet bilgisayarlarda kablosuz iletişimi açıp kapamaya yarayan bir anahtar vardır. Bu anahtarın açık olup olmadığını kontrol edin. Bu anahtarın üzerinde kablosuz_baglanti.jpg böyle bir şekil bulunmaktadır.
  • Tablet ya da dizüstü bilgisayarınızın uçak modunda olup olmadığını kontrol edin. Kablosuz ağ simgesine tıklayıp açılan pencerede uçak modunun kapalı olduğundan emin olun.
  • Bilgisayarınızın modeminizin kapsama alanı dışında olabilir. Bu nedenle internet bağlantınız gerçekleşemiyordur. Modeme yakın bir noktaya gelip tekrar kontrol edin.
  • Modeminiz kapalı ya da düzgün çalışmıyor olabilir. Modeminizin üzerindeki ışıkların tamamının yandığından emin olun. Modemin fişini çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar takın. Işıkların yanmasını bekleyin ve bağlantınızı kontrol edin.
  • Bilgisayarınızın ya da modeminizin yanında hassas elektronik cihazlar varsa geçici olarak kapatıp internetinizi kontrol edin. Telsiz telefon gibi cihazlar bir takım ağ donanımları tarafından da kullanılan belirli frekansları (2,4 GHz ve 5 GHz dahil) kullanır.
  Eğer bütün bu kontrollerden sonra hala internete bağlanmak için ihtiyaç duyduğunuz kablosuz ağların listesini göremiyorsanız internet sağlayıcınızı arayın.