Bilgisayarda neden gizli dosyaları göremiyorum yardım

'Teknik Yardım' forumunda anniccha tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. gizli dosyaları göremiyorum yardım


  1- Hard disk'i FAT32 ile formatlarsanız NTFS dosya sistemini göremezsiniz. Örneğin Windows 98 bu dosya sistemini tanımaz. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa NTFS reader kulanarak çözebilirsiniz.

  2- Görünmeyen fakat var olduğundan emin olduğunuz dosyalarınız için ya da hata ile silip geri almak istediğiniz dosyalarınız için dosya kurtarma (file recover) programları Kullanmalısınız.

  3- Disk'inizde ki partition sorunları ve kayıp dosya hataları almanız durumunda dosya düzenleme (Defrag) programları Kullanmanızı Öneririm..

  4- Arşiv (archive) ya da sistem (system) özelliği kazandırılmış dosyalar Windows tarafından korunmaktadır. Klasör özelliklerinden doğru tanımlamanın dışına çıkmayın.

  5- Yeni yüklemiş olduğunuz programlar, kurulum sırasında disk üzerindeki belirli dosya türlerini kendi algılama yordamlarına katarlar. Klasör seçenekleri bölümünde, dosya türleri kısmından ilişkilendirmenizi kontrol ediniz.

  6- Son yüklenen programlarınız nedeniyle bu sorunu yaşıyorsanız, ilgili programı kaldırmayı yada "Sistem Geri Yükleme"yi kullanarak, bilgisayarınızı sorun başlamadan önceki ayarlarına dönmeyi deneyebilirsiniz.

  7- Sisteminize periyodik olarak Disk Tarama (Scandisk) yapmayı alışkanlık haline getirirseniz, hem sistem performansınız artar hem de sorunlarınızı en düşük seviyeye indirgersiniz.
   


Yükleniyor...