Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 3 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!  Son günlerde internet ortamında e-mail olarak dolaşan bir virüs için uyarıda bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, "Terörü lanetliyoruz. Herkesi birlik olmaya çağırıyoruz" başlıklı postalara dikkat edilmesini istedi.

  Bir grup PKK'lı olduğu iddia edilen hacker tarafından geliştirilen PPS dosyalı e-mail açıldıktan sonra bilgisayarı çökertiyor.

  Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, sanal alemde dolaşan ve terör örgütünün Avrupa'da bulunan hackerları tarafından geliştirilen bir virüs tehlike saçıyor. Vatandaşları tanıdıkları yada tanımadıkları adresten gelen "Terörü lanetliyoruz. Herkesi birlik olmaya çağırıyoruz" başlıklı postaları açmamaları konusunda uyaran yetkililer, aynı şekilde msn üzerinden "laneththeteror@ hotmail.com ve laneththeteror @hotmail.com" adresli kişilerin arkadaşlık tekliflerini kabul edilmemesini istediler.

  Postanın içinde bulunan pps(Powerpoint) sunusunun açıldığı anda tamamen zararsız görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. Ancak alt bölümde bilgisayarın çökmesini sağlayacak programını hazırlayan sunumun son bölümünde ise terör örgütü PKK tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı bir resim ile (Bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bilgisayarınızdan bütün verilerin silinmeye başlıyor. Aynı anda msn programına da sarktığı belirtilen virüs, silinme işleminden hemen önce msn ve e-posta listenizdeki tüm arkadaşlarına da aynı içerikli bir e-mail gönderiyor.

  Emniyet yetkilileri bu tip uzantılı dosyaların açılmadan silinmesinin gerektiğini vurgularken, özellikle de kamu kurum ve kuruluşlarının bilgisayarlarından kesinlikle açılmamasını istediler.

  ANKA
  haber7
    2. Cevap: Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!

  Her fırsatta kötülük yapmak isteyen insanlara karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. En güzeli mail kullanmamak sanırım :( Baksanıza nerden ne çıkacağı hiç belli olmuyor
    3. Cevap: Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!

  çok sağol uyardığın için
   


Yükleniyor...