"Beyaz Melek" En İyi 5 Film Arasında...

"Beyaz Melek" En İyi 5 Film Arasında...
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ''Beyaz Melek'', festival kapsamında Amerikalı izleyicilerle buluştu. ''Beyaz Melek''in prömiyerinde seyirci sayısı 250 kişiyi aşınca festival yetkilileri filmi 750 kişilik salona taşıdı.

İlk kez bir Türk filminin katıldığı festivalde, ''Beyaz Melek''in de ''Altın Remi'' ödülünü almak için yarışacağı uzun metraj kategorisine 450 film başvurdu. Festival komitesi, 450 film arasından 52 film seçti. Seçilen 52 filmin içinden jürinin değerlendirmesi sonucunda Beyaz Melek ilk beşe kaldı.

Mahsun Kırmızıgül'ün ilk yönetmenlik deneyimi olan ''Beyaz Melek''te Kırmızıgül'ün yanı sıra Sarp Apak, Ali Sürmeli, Arif Erkin, Bilge Zobu, Cihat Tamer, Cezmi Baskın, Deniz Oral, Emel Sayın, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Fadik Sevin Atasoy, Fırat Danış, Gazanfer Özcan, Hüseyin Avni Danyal, İlkay Saran, Lale Belkıs, Necmi Yapıcı, Nejat Uygur, Nurşin Demir, Salih Kalyon, Suna Selen, Tanju Tuncel, Toron Karaca, Tomris Oğuzalp, Yağmur Dilan Bozacı, Yavuz Bingöl, Yıldız Kenter ve Zeynep Tokuş rol alıyor.

Bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşk ve sevginin anlatıldığı filmin 7 hafta süren çekimleri İstanbul, Adapazarı, Tuz Gölü ve Diyarbakır'da yapılmıştı.
 
Kadro mükemmel. Oyuncular arasında usta ve yetenekli oyuncuların olması da harika. 450 filmin arasından ilk 5 de olmak harika bir şey.Konu da güzele benziyor. İzlemek nasip olur inşallah.
 
fragmanı izledikten sonra, filmi izleme cesaretini bulamadım:(
üzülme istememe piskolojisindeydim o dönemler, ama mutlaka bir gün izleyeceğim...

teşekkürler jeeny
 
Yav ben bu kadar önyargılı biri değilim aslında ama bu filmi hiç izlemek gelmiyor içimden....
Hem ağlatıyormuş madem izlemiyimki ağlamayım dimi
 
Üst